Труять і дітей, і дорослих: як фальсифікують продукти харчування в Україні

Труять і дітей, і дорослих: як фальсифікують продукти харчування в Україні

В Україні масово фальсифікують продукти для дітей. Задля отримання величезних прибутків деякі виробники готові продавати явно небезпечні товари під виглядом дитячих. На упаковках вони пишуть “рекомендовано для дітей від 3 років”, хоча на питання, ким саме рекомендовано, відповіді немає.

У ситуації, коли в країні фактично немає контролю за якістю продуктів харчування, кожному покупцеві доводиться покладатися тільки на власний досвід і знання. Про це в ефірі телеканалу OBOZREVATEL розповів виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов. Далі наводимо його пряму мову (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця цієї публікації).Чому фальсифікують продукти для дітей

Це дуже вигідно. Можу навести приклад. Якщо у вас є 400 тисяч гривень і якщо ви зробите на цю суму фальсифікат і продасте в школи, якщо почнете отруювати підробленим маслом дітей, то ви заробите приблизно 1,5-1,6 мільйона гривень.

Це чотириразовий підйом. Чому б не труїти дітей?
Труять і дітей, і дорослих без розбору.

Дитячі продукти з Білорусі часто є фальсифікатом.

“Рекомендовані від 3 років” продукти насправді не дитячі

Більшість українців не повинні орієнтуватися на назву “дитяча ковбаса”. Подивіться, що сьогодні пишуть на ковбасі великі виробники – “рекомендовано дітям від 3 років”. А там ковбаса першого сорту. Ким рекомендовано? У кого мізків вистачило рекомендувати дітям ковбасу, а не м’ясо?

Ми провели рейд із перевірки дитячої ковбаси. У маркуванні виробника ця ковбаса була аж ніяк не дитяча. Просто звичайна ковбаса. Тому ми поїхали за адресою, вказаною виробником, і виявилося, що такого заводу за такою адресою немає. Все це відбувається в місті Києві.

Чому треба обходити стороною дитячі продукти “з Білорусі”Постарайтеся обходити стороною дитячу продукцію з Білорусі. Найімовірніше, це буде підробкою, зробленою десь у підвалах України. Це перше.

Другий момент – коли купуєте товар, орієнтуйтеся на його вартість. Сьогодні ніщо дешеве справжнім бути не може, незалежно від того, що ви купуєте.Справжній продукт для дітей може маркуватися "від 0".

Як відрізнити справжній дитячий продукт від “рекомендованого”

Коли пишуть: “рекомендовано від 0”, то це продукт для дітей. Ймовірно, такий продукт за якістю буде кращий, ніж звичайний продукт. Але якщо вказано, що він дитячий, але вік вживання “від 3 років”, то це говорить про те, що продукт розрахований на дорослих. Там уже такі добавки, як для дорослого.

У дітей від такого продукту будуть алергічні реакції, проблеми зі здоров’ям і інше. Нікого це не турбує.

Як купити якісний продукт для дитини

Я не можу дати ніяких порад, які врятують вас на 100%. Ми живемо в Україні, і що в голові у виробників, я не знаю.

Та статистика, яку нам показують, – це локшина. Пам’ятаєте, під Новий рік кричали, що Антимонопольний комітет оштрафував на 111 мільйонів молочні заводи, які труїли українців? У судах уже програли половину справ. Вже немає ніяких штрафів.

Так, українців труїли, але Держпродспоживслужба неправильно склала протоколи. Тому хлопці, які труїли нас, продовжують нас труїти. У цьому проблема – що за те, що нас труять, ніхто не відповідає, ніхто не буде покараний.

Тому я не можу давати порад. Я кажу: орієнтуйтеся на вартість, на особистий досвід покупок і знання. Якщо є якийсь маленький виробник, який, як ви знаєте, чесний – підтримуйте його.

Залиште свій коментар