У фінал виборів прем’єра Британії вийшли два кандидати: ЗМІ назвали фаворита

У фінал виборів прем’єра Британії вийшли два кандидати: ЗМІ назвали фаворита

За посаду наступного прем’єр-міністра Великої Британії будуть змагатися двоє претендентів. У фінал виборчих перегонів вийшли колишній міністр фінансів Ріші Сунак та глава МЗС Ліз Трасс.

Про це повідомила британська The Guardian. Видання зазначило, що ексглава міноборони Великої Британії Пенні Мордонт вибула з перегонів.

За підсумками голосування Ріші Сунак набрав 137 голосів, Ліз Трас – 113, а Пенні Мордонт – 111.Тож Сунак має усі шанси стати британським прем’єром.

Після визначення двох кандидатів їхню долю будуть визначати вже не депутати Палати громад, а 160 тисяч членів Консервативної партії. Переможець у боротьбі за посаду лідера торі автоматично отримує посаду глави уряду, оскільки консерватори є керівною партією.Остаточні результати виборів та ім’я переможця, який змінить Бориса Джонсона, стануть відомими 5 вересня.

Претенденти на посаду прем'єра Великої Британії Ріші Сунак та Ліз Трасс

Що відомо про претендентів

Ріші Сунак приїхав до Великої Британії зі Східної Африки, його батьки були індійцями. В 2015 році він став депутатом британського парламенту, а в 2019 – його призначено міністром фінансів. 5 липня Сунак оголосив про відставку, заявивши про свою незгоду з головою кабінету міністрів Борисом Джонсоном. Саме з його з відставки розпочалася серія звільнень членів уряду Бориса Джонсона.

Ліз Трасс – міністерка закордонних справ уряду Джонсона. Вона заявила про підтримку прем’єра, що зміцнило її становище серед його прихильників. Вона друга жінка, яка очолила міністерство закордонних справ. Ліз Трасс долучилася до звільнення з іранської в’язниці журналістки Назанін Загарі-Реткліфф та запровадження санкцій проти Росії та її олігархів. Вона відома жорсткими висловлюваннями на адресу російського керівництва, яке вона критикує за війну, розв’язану проти України.

Залиште свій коментар