У фракції його зрадило 30-ть осіб з 48-ми. Коли на трибуні Верховної Ради оголошували про усунення Чорновола – комуністи аплодували стоячи

У фракції його зрадило 30-ть осіб з 48-ми. Коли на трибуні Верховної Ради оголошували про усунення Чорновола – комуністи аплодували стоячи

24 грудня 1937 року народився великий українець – В’ячеслав Чорновіл. Сьогодні йому було б 81..

“Якби він лишився живим – могло й не бути драматичної розвилки між Кучмою та Симоненком. Багато чого могло б не бути. Але 25 березня настала фізична смерть. Політично ж його спробували вбити за місяць до того.

З 48-ми осіб у фракції його зрадило 30-ть. Це унікальний випадок навіть для нашої історії.



Коли на трибуні Верховної Ради оголошували про усунення Чорновола з посади керівника фракції – комуністи аплодували стоячи.

І, прізвища найвідоміших зрадників, таки варто нині нагадати: В’ячеслав Кириленко, Юрій Костенко, Роман Зварич, Іван Заєць, Ігор Юхновський, Ігор Тарасюк, Іван Драч, Дмитро Павличко, Володимир Черняк.



Можливо, не усі були свідомими виконавцями замовлення Банкової.

Дехто, ще з совєцкіх часів – з гумовим хребтом. Інші – голодні та агресивні гієни, в яких текла слина при запаху грошей.

Але, в цьому списку цікаві три прізвища:

Костенко, як еталон самозакоханого гетьманчика.

Кириленко, як дубуватий комсомолець під синьо-жовтим прапором.



Зварич, як втілення “ukrainian dream” – міністр юстиції без диплому.

Хтось, перегодований клюєвським баблом – зірвався з політичних “еверестів”. Хтось має багаторічну місію – заміняти меблі в уряді. А хтось, от-от, складе присягу народного депутата від «Народного фронту».



«Не так страшні московські воші, як українські гниди». До скількох же історій можна припасувати цю класику? Яка, врешті, є лише прологом до іншого – «українську історію не можна читати без брому».

Олег Манчура

Залиште свій коментар