У Нагірному Карабаху ввели воєнний стан: що відбувається і хто зацікавлений у ескалації

У Нагірному Карабаху ввели воєнний стан: що відбувається і хто зацікавлений у ескалації

На території невизнаної “Нагірно-Карабахської республіки” оголосили про запровадження воєнного стану. Причиною називається “порушення збройними силами Азербайджану лінії зіткнення” та начебто зайняття азербайджанськими військовими села Парух.

У Вірменії вже заявили про те, що ситуація близька до кризової. Про запровадження воєнного стану в самопроголошеній “НКР” повідомили російські ЗМІ.Так, згідно повідомлень, глава невизнаної “Нагірно-Карабахської республіки” 26 березня підписав розпорядження про тимчасове обмеження прав та свобод в умовах введення воєнного стану.

За даними російських ЗМІ, це стало кроком у відповідь на зайняття азербайджанськими військовими села Парух в Аскеранському районі, яке самопроголошена республіка вважає своєю територією.

У російському Міноборони також звинуватили Азербайджан про захід у “зону відповідальності російського миротворчого контингенту” та у завданні 4 ударів з безпілотників “Байрактар” по підрозділах невизнаної “республіки”.
Росія зажадала Азербайджану, з яким 22 лютого підписала договір про союзницькі взаємини, відвести війська.

На думку експерта з питань міжнародної політики та Близького Сходу з Українського інституту майбутнього Іллі Куси, те, що відбувається, вигідне насамперед офіційній Москві. Експерт припускає, що так Москва може спробувати натиснути на Вірменію, влада якої відмовяляється стати на бік Росії у розв’язаній нею війні в Україні.

Офіційний Єреван не погоджується надавати РФ військову допомогу як “добровольцями”, так і в рамках ОДКБ. З 24 лютого Вірменія не підтримує Росію на голосуваннях в ООН та інших міжнародних організаціях. А через західні санкції проти Росії авіакомпанія “Вірменія” навіть призупинила рейси до Москви. Влада держави при цьому активізувала самостійні міжнародні зносини з європейськими державами.

Це викликало незадоволення та тиск з боку Москви. Зокрема, почалися перебої з поставками газу, зокрема, в Карабах.

Експерт не виключає, що те, що відбувається – може бути наслідком непублічних домовленостей між Азербайджаном та РФ, зокрема, й з метою переділу нафтогазового ринку та реконфігурації регіонального балансу сил.Залиште свій коментар