У NYT заявили, що Кремль розпочав евакуацію своїх дипломатів із України: що відбувається насправді

У NYT заявили, що Кремль розпочав евакуацію своїх дипломатів із України: що відбувається насправді

Американські ЗМІ повідомляють, що за тиждень до початку дипломатичних зустрічей між Росією з одного боку та Сполученими Штатами Америки з НАТО з іншого російське посольство почало евакуювати своїх дипломатів з України. Анонімні джерела The New York Times розповіли, що перші 18 людей, переважно діти та дружини російських дипломатів, вирушили до Москви ще 5 січня.

Росія готується евакуювати своїх дипломатів із України, їм озвучили терміни – NYT

У свою чергу, Міністерства закордонних справ України та Російської Федерації вже виступили з відповідними заявами з цього приводу. Так, Москва категорично заперечує викладену у ЗМІ інформацію, в той же час МЗС України повідомило, що не отримувало від Росії інформацію про евакуацію співробітників своїх дипломатичних установ. Що відбувається із роботою посольства Росії в Україні з’ясовував OBOZREVATEL.

Що повідомили американські ЗМІ

Стаття про евакуацію дипломатів з’явилися в американській газеті в понеділок, 17 січня. У ній з посиланням на анонімних співробітників Служби безпеки України та американських чиновників повідомлялося, що чергову групу людей, близько 30 осіб, планують евакуювати з посольства у Києві та консульства у Львові вже найближчими днями.
Також у NYT повідомлялося, що офіційні представники США володіли інформацією, що російський уряд готується до евакуації членів сімей працівників посольства Росії в Україні ще наприкінці грудня-початку січня.

При цьому українські та американські джерела The New York Times неоднозначно інтерпретували такі дії Росії. З одного боку, евакуацію дипломатів розцінювали як частину пропаганди на тлі досить складних переговорів із США та НАТО про “гарантії безпеки”. Також джерела не заперечували, що такі дії можуть бути безпосередньо пов’язані з підготовкою до вторгнення РФ на територію України.

Реакція Москви на інформацію про евакуацію дипломатів

Безумовно на викладену в NYT інформацію відреагували у Москві. Telegram-канал “РИА Новости” повідомляє, що в Міністерстві закордонних справ Росії спростували дані про евакуацію своїх дипломатів. У відомстві коротко відповіли, що “російське посольство у Києві працює у штатному режимі”.

“Посольство Росії у Києві працює у штатному режимі”, – повідомили російським ЗМІ у МЗС РФ на запит прокоментувати публікацію американської газети.Як відреагувало Міністерство закордонних справ України

Також з’явилася реакція Міністерства закордонних справ України. У коментарі OBOZREVATEL речник МЗС Олег Ніколенко повідомив, що українська сторона не отримувала від Росії жодної інформації про евакуацію дипломатів. Він також додав, що, крім Росії, жодне посольство інших держав також не повідомляло про наміри евакуювати своїх співробітників.“Міністерство закордонних справ не отримувало від російської сторони інформації про евакуацію співробітників дипломатичних установ Російської Федерації з України. Посольства інших держав в Україні також не повідомляли про наміри евакуювати своїх співробітників. Зі свого боку, МЗС України не планує евакуювати українських дипломатів із РФ”, – повідомив речник українського МЗС.

Залиште свій коментар