У Пентагоні оголосили про додатковий $1 мільярд на безпекову допомогу Україні: що увійде в перелік

У Пентагоні оголосили про додатковий $1 мільярд на безпекову допомогу Україні: що увійде в перелік

У понеділок, 8 серпня, Сполучені Штати Америки анонсували новий пакет військової допомоги для України на суму 1 мільярд доларів. Це найбільше одноразове виділення зброї та обладнання, яке колись робили США.

Про це йдеться у заяві на сайті Пентагону. Зазначається, що це буде вже 18-те виділення зброї та обладнання адміністрацією Байдена починаючи із серпня 2021 року.

“Сьогодні міністерство оборони оголошує про санкціонування президентського скорочення інвентарних запасів міністерства оборони США на суму до 1 мільярда доларів для задоволення критичних потреб України в сфері безпеки та оборони”, – йдеться у повідомленні.Зазначається, що цей пакет передбачає значну кількість додаткових боєприпасів, зброї та обладнання тих видів, які український народ уже ефективно використовує для захисту своєї країни.

Цей пакет міститиме:– додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності HIMARS;
– 75 000 снарядів для 155-мм артилерії;
– 20 мінометних систем калібру 120-мм і 20 000 снарядів до них;
– боєприпаси для національних передових зенітно-ракетних систем NASAMS;
– 1000 переносних протитанкових ракетних комплексів Javelin і сотні протитанкових систем AT4;
– 50 броньованих медичних машин;
– протипіхотні боєприпаси Claymore;
– вибухові речовини C-4, підривні боєприпаси та обладнання для підриву;
– медичне приладдя, включно з аптечками першої допомоги, перев’язувальними матеріалами, моніторами та іншим обладнанням.

Перелік військової допомоги США Україні

У Пентагоні нагадали, що загалом із початку правління адміністрації Джо Байдена Сполучені Штати виділили Україні близько 9,8 мільярда доларів на безпекову допомогу. А починаючи з 2014 року США вже виділили Україні понад 11,8 мільярда доларів.

“Щоб задовольнити потреби України на полі бою, які постійно змінюються, Сполучені Штати продовжуватимуть співпрацювати зі своїми союзниками та партнерами, щоб надати Україні ключові засоби, налаштовані на зміну ситуації”, – підсумували в міноборони США.

Зі свого боку президент України Володимир Зеленський подякував президенту США Джо Байдену та усьому американському народу за цю допомогу.

“Я вдячний народу Сполучених Штатів Америки та президенту Джо Байдену особисто за виділення ще одного безпрецедентного пакету допомоги у сфері безпеки в розмірі 1 мільярда доларів для України. Кожен долар такої допомоги – це крок до перемоги над агресором. Ми завжди будемо пам’ятати про підтримку керівництва США у той час, коли вона найбільше потрібна!” – заявив Зеленський.Залиште свій коментар