У США оцінили можливість візиту Байдена в Україну на тлі ризику агресії РФ

У США оцінили можливість візиту Байдена в Україну на тлі ризику агресії РФ

Під час телефонної розмови з президентом США Джо Байденом у неділю, 13 лютого, український лідер Володимир Зеленський запросив його до України “найближчими днями” на знак моральної підтримки на тлі російської агресії. Проте офіційні особи США вважають, що ця поїздка “вкрай малоймовірна”.

Як повідомляє CNNпозитивної відповіді від Байдена також не було, а Білий дім не згадав про це запрошення у своєму звіті про 50-хвилинну розмову. Хоча український гарант наполягав, що ця поїздка була б потужним сигналом і могла б сприяти деескалації.Крім того, за словами чиновника, Зеленський попросив Байдена про більшу військову та фінансову підтримку. Український президент наголосив, що сильна економічна допомога “покаже Путіну, що Захід стоїть на боці України, і що наслідки путінської ескалації не дадуть жодних плодів”.

Зі свого боку, як пише Bloomberg, Байден заявив Зеленському, що США та їхні союзники діятимуть “швидко і рішуче”, якщо Росія вторгнеться в Україну. У такому разі Вашингтон погрожував РФ масштабними санкціями. Раніше США заявили, що за даними розвідки, Росія може напасти на Україну до закінчення зимових Олімпійських ігор у Пекіні 20 лютого, хоча російські офіційні особи неодноразово заперечували наявність таких планів.

Нагадаємо: у Туреччині раніше заявили, що найближчим часом вторгнення Росії в Україну не планується. За словами міністра закордонних справ Мевлюта Чавушоглу, були різні розвіддані з цього питання, але російські та білоруські джерела, з якими Туреччина контактувала, спростували таку тезу.
Залиште свій коментар