Головна / Новини / Економіка / У Зеленського заявили, що Україна може обійтися без траншу МВФ: маємо “подушку безпеки”

У Зеленського заявили, що Україна може обійтися без траншу МВФ: маємо “подушку безпеки”Україна може утримати макрофінансову стабільність без чергового траншу Міжнародного валютного фонду.

Про це заявив радник президента Володимира Зеленського з макроекономічної політики Олег Устенко. За його словами, Україна у короткостроковій перспективі зможе обійтися без чергового траншу МВФ, проте в довгостроковій перспективі країні необхідно продовжувати співпрацю з МВФ.

“Щоб покрити виплати за борговими облігаціями, у нас є резерви Єдиного казначейського рахунку і “подушка безпеки” у вигляді більш 20 млрд доларів золотовалютних резервів. Україна зараз не може вийти на зовнішні ринки запозичення капіталу. Вони дорогі для нас – доведеться платити близько 10% річних “, – сказав Устенко інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

Читайте також  Как в Украине продавать зерновые культуры?
У той же час Устенко вказав на те, що відсутність співпраці з МВФ не дозволить залучити кошти від Європейського Союзу і Світового банку.

“Але як тільки країна увійде в стадію переговорного процесу про відкриття нової програми, це вже буде позитивним сигналом і на зовнішніх ринках може знову з’явитися вікно можливостей”, – зазначив Устенко, який також займає посаду виконавчого директора Міжнародного фонду Блейзера.

Залиште свій коментарLoading...