Українці можуть докупити пенсійний стаж: скільки це коштує, деталі в коментарі

Українці можуть докупити пенсійний стаж: скільки це коштує, деталі в коментарі

Українці можуть докупити пенсійний стаж: скільки це коштує
У Пенсійному фонді України (ПФУ) нагадали, що громадяни мають змогу докупити пенсійний стаж. У цьому матеріалі розповімо скільки це коштує, і як придбати роки, що бракують для виходу на пенсію.
ПФУ зазначає, що для платного збільшення пенсійного стажу громадянин має укласти відповідний договір із Пенсійним фондом. Після цього можна робити добровільні внески до страхового фонду, причому послугу можна оформити як збільшення свого стажу, так і когось із родичів чи близьких людей.
Особистий візит для цього не потрібний, все оформляється в режимі онлайн. Для цього необхідно мати власний кабінет на сайті ПФУ. До нього можна увійти за допомогою “Дія.Підпису” або системи GOV.ID.

У розділі “Комунікація з ПФУ” є “Договір на добровільну участь”. До нього ви вносите персональні дані особи, на користь якої здійснюватимуться виплати. Після цього від вас вимагатимуть згоди на обробку персональних даних та електронний підпис під укладеним договором.
Оплачувати додатковий стаж можна за допомогою Portmone або платіжних доручень.

У Пенсійному фонді України зазначають, що скористатися можливістю платного збільшення пенсійного стажу можуть громадяни, які досягли 16-річного віку:працевлаштовані за кордоном, які бажають отримувати пенсію в Україні;
передпенсійного віку, яким не вистачає стажу для отримання пенсії;
з низьким рівнем офіційного доходу, які хочуть збільшити розмір пенсії у майбутньому.
Вартість місяця страхового стажу розраховується за формулою: мінімальна заробітна плата помножена на 22. На сьогодні в Україні це 1760 грн. У ПФУ нагадують, що чим більшими будуть ваші відрахування, тим більшою буде пенсія в майбутньому.

Залиште свій коментар