Українці можуть врятуватися від газу по 16 грн за куб: інструкція, як платити менше

Українці можуть врятуватися від газу по 16 грн за куб: інструкція, як платити менше

Українці, яких насильно перевели до газопостачальної компанії “Нафтогазу” (постачальник “останньої надії”, ПОН), заплатять у жовтні по 16,56 грн за кубометр газу. Це при тому, що у того ж “Нафтогазу” звичайний річний тариф становить 7,96 грн/куб. м. Щоб уникнути високого тарифу, таким людям потрібно оформитися як постійний клієнт – або в державного “Нафтогазу”, або у будь-якого іншого постачальника. Зробити це можна і онлайн, і офлайн.Перехід на ПОН часто відбувається без відома споживача – він може дізнатися про позахмарний тариф лише тоді, коли почнуться дзвінки з вимогою виплатити борг. Тому краще регулярно перевіряти, яка компанія поставляє газ і на яких умовах, пише OBOZREVATEL.

Потрібно розуміти: постачальник “останньої надії” має право продавати газ споживачам тільки протягом 60 днів. Якщо за цей час не обрати новий газзбут і не оформити договір, газ просто відключать. Заявку на підключення до нового постачальника може подати тільки власник або співвласник житла.

Як перейти з ПОН на звичайного постачальника?
Передусім потрібно обрати компанію, яка поставлятиме газ на постійній основі. Наразі в Україні їх близько 50. Повний список (з тарифами) є, наприклад, на спеціалізованих порталах “ГазПравда” і “Газотека“.

Після вибору компанії потрібно перейти на її сайт і подати заявку на підключення. Процес різниться у різних компаній, тому як приклад розглянемо “Нафтогаз”. У цьому випадку є кілька способів подати заявку:

 • на сайті компанії;
 • у “Приват24”;
 • у відділеннях Ощадбанку, “ПУМБ”, ТАСкомбанк, Ідея Банку або “Нової пошти”.

Підключення на сайті “Нафтогазу”:

 • На сторінці подачі заяв на приєднання до постачальника потрібно вибрати спосіб. Це може бути авторизація через Дію, за допомогою електронного підпису або заповнення документів від руки з наданням електронних копій.
Способи подати заявку на підключення на сайті "Нафтогазу"
 • Якщо підключення відбувається через Дію, сайт “Нафтогазу” покаже QR-код. Його потрібно просканувати за допомогою смартфона, тоді відкриється потрібне меню в додатку Дія.
 • Якщо документи заповнюються вручну, потрібно підписати форму заяви, вказати дані про себе, житловий об’єкт та ввести його ЕІС-код (16-значний номер, його можна знайти в особистому кабінеті або у вашій платіжці за газ).
 • Після подачі заяви клієнта видається його номер. За допомогою цього номера можна відстежувати статус підключення. Коли все буде готово, статус заявки зміниться на “Завершено”.

Зміна постачальника через “Приват24”:

 • Після авторизації в “Приват24” потрібно відкрити меню “Сервіси”.
Як знайти меню "Сервіси" в додатку
 • У меню потрібно обрати пункт “Послуги”, а всередині нього – “Мої постачальники”.
 • Після цього потрібно вибрати адресу, за якою змінюється постачальник. Якщо адреси не виявиться в списку, її можна вписати вручну за допомогою кнопки “Додати адресу”.
 • Потрібно вибрати послугу (в цьому випадку “Газопостачання”), а також свого нового постачальника зі списку (тобто не тільки “Нафтогаз”).
 • У меню постачальника потрібно вибрати тариф, якщо він пропонує кілька. Після цього стане активною кнопка “Подати заявку”. • Заявку потрібно буде підписати за допомогою електронного підпису або Smart-ID, у другому випадку буде потрібно ще раз ввести пароль від “Приват24”.
 • Статус заявки можна перевірити меню “Сервіси – Послуги – Мої постачальники – Архів заявок”.
Залиште свій коментар