Головна / Новини / Суспільство / Українці стали менше їздити до Польщі на роботу

Українці стали менше їздити до Польщі на роботу

У Польщі на чверть скоротилася кількість запрошень на роботу для українців. Одною з головних причин є зміна трудового законодавства.

Про це повідомляє “Радіо Польща” з посиланням на дані Міністерства сім’ї, праці і соціальної політики Польщі.

За словами голови комітету з питань міграції та працевлаштування Польсько-української господарської палати Павла Кваші, основними причинами відтоку українських заробітчан є зміна трудового законодавства.Я б виділив три основні причини тенденції скорочення кількості зареєстрованих в Польщі заявок на працевлаштування громадян з України. Це зміни відповідного законодавства, згідно з якими, з 1 січня 2018 заявки на працевлаштування іноземців стали платними. В рамках цих змін також були зроблені заходів щодо припинення торгівлі фіктивними заявками, – зазначив він.
Також на думку експерта, Польща втратила свою популярність як місце сезонних робіт, в першій половині 2018 роки українці все частіше вибирали, наприклад, Чехію, Угорщину, балтійські та скандинавські країни, а також Ізраїль.

Читайте також  Стало відомо, скільки українців готові захищати територіальну цілісність країни

“В першій половині 2017 року ще не діяв безвізовий режим з Україною – не дивлячись на те, що заявка роботодавця все ще необхідна для легального працевлаштування у Польщі на підставі біометричного паспорта, можливість вільного перебування в Шенгенській зоні також сприяє незаконному працевлаштуванню без необхідних документів, в основному в інших країнах ЄС”, – розповів голова комітету.

Згідно зі звітом Міністерства сім’ї, праці і соціальної політики Польщі, у першій половині 2018 року було зареєстровано 692, 4 тисяч заявок на працевлаштування громадян України. Це на 212,3 тисяч менше, ніж за аналогічний період 2017 року.

Нагадаємо, рівень безробіття серед економічно активного населення в Україні у ІІ кварталі 2018 року зменшився на 0,8 % та становив 8,3 %. Це найнижчий показник за період з 2015 року.

 

Залиште свій коментарLoading...

Loading...