Українців змусять прив’язати SIM-картки до паспортів: чому це важливо та що дасть

Українців змусять прив’язати SIM-картки до паспортів: чому це важливо та що дасть

В Україні у Верховній Раді готують законопроєкт про прив’язку SIM-карток, які використовувалися під час відкриття банківської картки до паспортів. Це дозволить мобільним операторам ідентифікувати своїх клієнтів та знищить схему обману, за якої шахраї захоплюють чужі мобільні номери.

Про це пише OBOZREVATEL. Справа в тому, що якщо мобільний оператор не має паспортних даних власника номера, цей номер фактично нічий. Будь-яка людина може перевипустити SIM-картку з таким номером.Шахраї кілька разів телефонують на номер жертви з різних номерів. І відразу приходять до оператора зі скаргою на втрачену картку та просять її перевипустити, називаючи останні номери, з яких телефонували. Оператор не має підстав відмовити, адже він не знає, чий насправді цей номер. У такий спосіб номер крадуть, а вже через нього отримують доступ до інтернет-банкінгу або інших послуг і виводять гроші з рахунків або оформлюють позики. Також шахраї можуть викупити і неактивний “фінансовий номер”, їх уже навчилися знаходити.

Якщо номер буде іменним – щоб перевипустити картку, потрібен буде паспорт. А у разі махінацій громадянин зможе захистити свої права в суді. За словами нардепа Олександра Федієнка, законопроєкт, над яким вони вже працюють, стосуватиметься лише фінансових номерів і покликаний захищати українців від шахраїв

“Якщо ви хочете мати телефон, який надалі використовуватимете для фінансових операцій або для отримання цифрових послуг, зокрема для отримання електронно-цифрового підпису, він обов’язково повинен мати контракт з оператором мобільного зв’язку для того, щоб шахрай не зміг його вкрасти”, – розповів член парламентського комітету з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко.
Залиште свій коментар