Українець отримав політичний притулок у США: він став свідком військових злочинів на Донбасі

Українець отримав політичний притулок у США: він став свідком військових злочинів на Донбасі

У США надали політичний притулок українському військовослужбовцю Збройних сил, який заявив, що став свідком військових злочинів на Донбасі. Зокрема, він знав про нібито протиправні дії протягом 2015 року.

Рішення про надання українцеві політичного притулку ухвалив Імміграційний суд Служби громадянства і імміграції США. Про це розповів журналіст Олексій Бобровников, який вже кілька років займається розслідуванням загибелі на Донбасі військовослужбовців Андрія Галущенка, Дмитра Жарука та Володимира Кияна, передає “Главком“.

Як зазначив Бобровников, українець був свідком військових злочинів, позасудових розправ та масштабних крадіжок зброї у місті Щастя та селищі Новоайдар у період вбивства там Галущенка, Жарука та Кияна. Це трапилося 2015 року.

Сам Бобровников проходив у справі свідком.

Рішення суду було ухвалено на підставі Конвенції проти жорстоких видів поводження і покарання, а також на підставі політичної волі військовослужбовця, який намагався протидіяти корупції та контрабанді у ЗСУ, розповів журналіст.
Зазначимо, усі троє силовиків загинули у вересні 2015 року в зоні проведення АТО на Луганщині. Галущенко був позаштатним працівником оперативного підрозділу СБУ. В АТО він керував групою із протидії контрабанді. Жарук був старшим уповноваженим Головного управління ДФС у Херсонській області. Обоє загинули 2 вересня – вони підірвалися на закладеній міні.

Володимир Киян, капітан ЗСУ, помер наступного дня, підірвавшись на “розтяжці”. За однією з версій, він намагався провести розслідування розстрілу мобільної групии, який трапився напередодні.

Залиште свій коментар