В мережі заявили про арешт Сі Цзіньпіна та переворот у Китаї: жодних доказів цього немає

В мережі заявили про арешт Сі Цзіньпіна та переворот у Китаї: жодних доказів цього немає

Вранці в суботу, 24 вересня, у тренди вибився пошуковий запит про те, що в Китаї стався переворот, а китайського лідера Сі Цзіньпіна взяли під домашній арешт. Втім, трендовість запиту зумовлена тим, що її без посилання на будь-які серйозні джерела поширюють у соцмережах, що веде до підвищення пошукових запитів у Google.

У соцмережах повідомляють, що 16 вересня, коли президент Китаю повернувся із саміту Шанхайської організації співробітництва, він нібито був затриманий в аеропорту та поміщений під домашній арешт. Рішення начебто ухвалене на тій підставі, що керівництво Комуністичної партії Китаю зняло його з посади глави Народно-визвольної армії (НВАК).

В мережі заявили про арешт Сі Цзіньпіна та переворот у Китаї: жодних доказів цього немає

Після арешту Сі, за даними із соцмереж, Пекін мовбито було взято під контроль військових. Повідомляють також, що колишній президент Китаю Ху Цзіньтао та колишній прем’єр Вень Цзібао переконали колишнього члена Постійного комітету Сон Пінга зберегти контроль над Центральним бюро охорони.



Також як доказ опубліковано коротке відео, на якому кілька військових машин рухаються трасою. У підписі до відео повідомляють, що це частина 80-кілометрової колони, яка рухається на Пекін. Підтвердити цю інформацію неможливо.



Також у мережі заявляють про скасування 6 тисяч авіарейсів у Китаї, публікуючи скриншот сервісу FlightRadar, на якому показано відсутність літаків над Китаєм. Втім, на момент написання новини сервіс показує значну кількість літаків над країною.

В мережі заявили про арешт Сі Цзіньпіна та переворот у Китаї: жодних доказів цього немає

Аналіз світових ЗМІ також свідчить, що в мережі просто поширюють гарячі чутки. У жодному серйозному медіа інформації про арешт Сі Цзіньпіна чи переворот у Китаї просто немає, хоча очевидно, що це стало б головною сенсацією дня.

Останньою великою новиною з Китаю на сторінках світових ЗМІ залишається інформація від 23 вересня про те, що колишній заступник міністра громадської безпеки Сунь Ліцзюнь був засуджений до смертної кари без права на умовно-дострокове звільнення. Згідно з повідомленням Центрального телебачення Китаю, його визнали винним в отриманні хабарів на суму 646 мільйонів юанів. Його також звинуватили у маніпулюванні акціями та незаконному зберіганні зброї.

Журналісти Bloomberg, коментуючи цю новину, зазначили, що вона свідчить про те, що Сі готовий усунути високопосадовців напередодні вирішального з’їзду, на якому, як очікується, він забезпечить собі третій термін при владі.

На з’їзді 16 жовтня буде визначено керівництво партії на наступні п’ять років.



Залиште свій коментар