Головна / Новини / Політика / В ООН підрахували порушення прав людини в Україні через дії Росії

В ООН підрахували порушення прав людини в Україні через дії Росії

В Україні з 16 травня до 15 серпня задокументували понад 160 порушень прав людини, 85 із яких сталися у звітному періоді. Уряд РФ як окупаційної держави в АРК несе відповідальність за 22 із задокументованих за звітний період порушень, або 26%. Про це йдеться у черговій доповіді УВКПЛ щодо ситуації з правами людини в Україні, передає УНН.

“Упродовж звітного періоду УВКПЛ задокументувало понад 160 порушень прав людини, жертвами яких стали 282 особи”, – йдеться в доповіді.

Зазначається, що ця кількість порушень прав людини аналогічна рівню, зафіксованому у попередньому звітному періоді.


“85 із цих порушень сталися у звітному періоді. З числа задокументованих уряд України несе відповідальність за 53 порушення (62%), озброєні групи – за 10 (12%), уряд Російської Федерації (як окупаційна держава в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі) – за 22 (26%)”, – зазначили в УВКПЛ.

Водночас спостерігачі зазначають, що на території, яка контролюється урядом, місія має всі можливості для діяльності, тоді як на контрольованій озброєними групами “ДНР” та “ЛНР” території, протягом звітного періоду, УВКПЛ зіштовхнулось із збільшенням обмежень у роботі.

Читайте також  Новым премьером может стать Коболев

Окремо УВКПЛ виділяє такі серйозні порушення прав людини у контексті конфлікту, які можуть бути спричинені діями всіх сторін, як незаконне або свавільне затримання, тримання під вартою без зв’язку з зовнішнім світом, катування, жорстоке поводження, сексуальне насильство і (або) погрози щодо особистої недоторканності, йдеться в доповіді.

“УВКПЛ задокументувало 74 таких порушення, 15 з яких були скоєні у звітному періоді. Уряд України є відповідальним за 10 із них (67%), озброєні групи – за три (20%), Російська Федерація як окупаційна держава у Криму – за два (13%)”, – значиться у доповіді.

Нагадаємо, в ООН заявили, що на тлі наближення виборів нападів на журналістів та активістів різко побільшало.

Залиште свій коментарLoading...

Loading...