Головна / Новини / Економіка / В Україні курс долара поб’є новий рекорд: до чого готуватися

В Україні курс долара поб’є новий рекорд: до чого готуватисяВ Україні після виборів курс долара почав поступово зміцнюватися. Тільки за місяць вартість валюти знизилася приблизно на 1 грн/$, досягши 26,22 грн/$. Уже в цьому місяці, прогнозують аналітики, гривня може побити рекордну в 2019-му позначку і впритул наблизитися до 26 грн/$.

OBOZREVATEL з’ясував, як і чому може змінитися курс долара в травні.

Головне:

  • гривня в травні може зміцнитися до нової позначки, подолавши бар’єр 26 грн/$;
  • вартість долара знижується у зв’язку з перевищенням пропозиції над попитом: чим більше валюти продають, тим вона дешевша;
  • вибори нового президента не змогли переломити сезонний фактор, як і в минулі роки, долар подешевшав напередодні літа.

Долар може опуститися нижче психологічної позначки

Політична ситуація в Україні стабілізувалася, інтрига навколо нового президента зникла, і в гру вступили ринкові механізми. Як і в минулому році, ближче до літа гривня почала плавний, але впевнений ріст. Уже в цьому місяці, упевнений старший аналітик Forex Club Андрій Шевчишин, долар може подешевшати до 25,9 грн/$. Водночас максимальна позначка – 26,75 грн/$.

Негативні фактори, здатні зіпсувати сформовану тенденцію – торгова війна між США і Китаєм, яка може спровокувати зниження цін на сировинних ринках. У той же час Україна заробляє експортні виручки, насамперед, за рахунок продажу сировини (зерно, руда, метал).

В Україні курс долара поб'є новий рекорд: до чого готуватися“Гривня залишається під впливом торгового конфлікту між США і Китаєм, а також цін на сировину. Скорочення глобальної торгівлі зачепить виробничу активність найбільших економік світу, найперше Китаю та Європи, які виступають для України найважливішими торговельними партнерами. В результаті можуть не тільки впасти ціни на ключові сировинні товари українського експорту, а й обсяги експорту, що значно обмежить надходження валютної виручки в країну”, – зазначає Андрій Шевчишин.

Аналітик “Альпарі” Максим Пархоменко вважає, що подолати планку 26 грн/$ буде вкрай складно, проте загалом експерт упевнений: зміцнення гривні продовжиться. Крім цього, позитивно на ситуацію вплинули заяви новообраного президента Володимира Зеленського, який вже заявив про намір продовжити співпрацю з МВФ. “Гривня має всі шанси для подальшого зниження до позначки 26 грн/$. Але далі виникають певні ризики… Загалом до кінця місяця на фоні позитивних поточних тенденцій гривня має вагомі шанси дійти до 26 грн/$, але далі зміцнитися буде складно”, – прогнозує аналітик.

Читайте також  Молочну компанію "Галичина" визнали банкрутом

Менш позитивний прогноз озвучив економіст Євген Невмержицький. Він вважає, що після вступу на пост нового глави держави особливих коливань на ринку валют очікувати не варто, проте вартість долара, найімовірніше, перебуватиме приблизно на рівні 26,5 грн/$. “Курс залишається стабільним. У Національного банку зараз є всі економічні важелі і підстави для підтримування стабільного курсу протягом найближчого періоду і всього року”, – запевнив економіст.

Невмержицький також зазначив, що будь-яке різке коливання курсу долара, навіть якщо це зміцнення, є шкідливим для економіки, тому завдання Нацбанку – підтримувати саме стабільність.

Для цього НБУ в ситуаціях, коли долар різко дешевшає, виходить на ринок і скуповує валюту. А чим більше покупців і чим вищий попит, тим дорожча американська валюта. Якщо ж тенденція розвертається на 180 градусів і гривня девальвує, Нацбанк навпаки – виходить на ринок і продає долари, збільшуючи пропозиції. Це дозволяє зберігати порівняну стабільність.

Що буде з курсом долара в 2019 році

Згідно з консенсус-прогнозом Міністерства економічного розвитку і торгівлі, в 2019 році середній курс долара становитиме 29,08 грн/$. Водночас у грудні наступного року американська валюта буде продаватися за 30,42 грн/$. До 2021-го її середня досягне 31,65 грн/$.

Водночас український бізнес впевнений, що в наступному році вартість валюти перебуватиме на рівні 30 грн/$, про це свідчать дані Європейської бізнес-асоціації.

Дивіться відео на тему:

За словами виконавчого директора організації Анни Дерев’янко, 75% СЕО очікують позитивного розвитку бізнесу в Україні. Зокрема, 42% власників бізнесу очікують збільшення доходу від розвитку бізнесу в розмірі 10-20%. Прогнози 43% СЕО щодо прибутковості у валюті становлять до 10%.

17% респондентів прогнозують зростання доходу в бізнесі у гривні більш ніж на 20%, а в доларовому еквіваленті – на 10-20%. Плануючи бюджети, бізнес закладає вартість валюти на рівні 30 грн/$.

Залиште свій коментарLoading...