В Україні попри війну розпочнуть масову приватизацію: Шмигаль заявив про найкоротші терміни

В Україні попри війну розпочнуть масову приватизацію: Шмигаль заявив про найкоротші терміни

В Україні з 1 вересня має розпочатись масова приватизація державного майна. Її мають провести у максимально швидкі терміни, незважаючи на війну та падіння попиту.

“Президент України поставив завдання запустити приватизацію з вересня. Для цього Верховною Радою прийнято відповідне законодавство, Урядом розроблені всі підзаконні нормативні акти. Маємо зробити цей процес максимально швидким”, – цитує пресслужба Кабміну прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Також, за словами прем’єра, держава запускає грантові програми, аби мотивувати бізнес і людей максимально створювати робочі місця. “Мала приватизація, особливо в регіонах, де люди в селах і містечках знають об’єкти, які роками стоять і неефективно використовуються, покликана дати можливість викупити ці приміщення за справедливу ціну та розпочати роботу”, – наголосив Денис Шмигаль.

За його словами, приватизація також дасть можливість розширити виробництво для аграріїв. У Міністерстві економіки повідомили, що на початку вересня, згідно з графіком, будуть оголошені аукціони на елеваторні потужності й на комбінати хлібопродуктів. Оператори ринку, які бачать дефіцит потужностей, зможуть взяти участь у цих конкурсах.

Зазначимо, через повномасштабну війну ціни на нерухомість, а також попит на неї значно впали. Це дасть змогу в короткий термін і з низькими цінами скупити державне майно. З одного боку, продаж тих об’єктів, які зараз ніяк не використовуються, може піти на користь і місцевим громадам, і бізнесу. Однак у разі зловживань окремі підприємці матимуть змогу скупити державне майно за заниженими цінами.
Залиште свій коментар