В Україні різко подорожчає частина продуктів

В Україні різко подорожчає частина продуктів

В Україні 2021-го всі продукти харчування подорожчають на рівень інфляції. Однак соняшникова олія, хлібобулочні вироби та цукор виростуть у ціні істотно вище, до 15% від їхньої вартості на початку року.

Курячі яйця, які підвищилися за січень у ціні на 18%, до 32,3 грн за десяток, навпаки, подешевшають уже навесні. Про це розповів директор Асоціації постачальників торговельних мереж (АПТМ) Олексій Дорошенко в коментарі UBR.ua.

“Тенденція останніх трьох років – основна група товарів продуктів харчування дорожчає на рівень інфляції, а сезонний фактор, попит та інше на ціну не впливають”, – розповідає Дорошенко. Він також зазначив, що продукти харчування в Україні коштують дорожче, ніж у Європі.



У 2021 році, за прогнозом НБУ, інфляція прискориться до 7%. Проте Дорошенко вважає, що це “нереалістичний показник”, і, найімовірніше, інфляція досягне 9%. Втім низка товарів буде дорожчати на більший відсоток.

Експерт стверджує, що швидше буде рости вартість продуктів, у яких 2020 року був неврожай. До них належить соняшникова олія (через неврожай соняшнику) та цукор (через низькі показники збору цукрових буряків).



“Два роки поспіль неврожай цукрового буряка, причому позаминулого року не тільки в Україні, але й у світі. Унаслідок цього запасів цукру було мало за вагою, а той, що залишався, – дуже поганої якості. Споживач не готовий його купувати, на що скаржаться ритейлери. Уже в жовтні, правда, ціна на цукор може стабілізуватися, однак середньорічне зростання буде високим – може, навіть до 15%”, – говорить Дорошенко.

Єдиним продуктом, що здешевшає, будуть курячі яйця, середня ціна яких у січні підскочила майже на 5 грн. “Там абсолютно неринкове ціноутворення. Зараз виробники змогли задерти ціну вгору, але, я думаю, що в березні цінник на них піде вниз, і десь через місяць виробники будуть торгувати на рівні 27-28 грн за десяток, точно, до 30 грн”, – заявив експерт.

Нагадаємо, що в Україні всього за кілька тижнів ціни на деякі продукти виросли на 10-15%. Такий стрибок пояснюється, зокрема, подорожчанням газу для промислових виробників

Залиште свій коментар