Головна / Новини / Наука та технології / В Україні відновлять обов’язковий техогляд автомобілів: чому та коли

В Україні відновлять обов’язковий техогляд автомобілів: чому та коли

Обов’язковий техогляд для особистих авто пропонують відновити з 2022 року. Цього вимагає директива ЄС.

У Мінінфраструктури запропонували з 2022 року відновити обов’язковий техогляд приватних автомобілів. Про це йдеться в законопроекті, опублікованому на сайті відомства передає Ліга.нет.

Згідно з документом, перший техогляд особистих авто повинен проводитися через чотири роки після першої реєстрації з подальшим його проходженням кожні два роки.

Для таксі і комерційних автомобілів законопроект передбачає щорічне проведення техогляду, починаючи з моменту першої реєстрації. Штрафи за несвоєчасний техогляд пропонується збільшити з 20 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читайте також  ''Опіати в сечі, звужені зіниці'': нарколог зробила скандальну заяву щодо Зайцевої

Контролювати дотримання зазначених вимог на вулично-дорожньої мережі буде Нацполіція, однак проведення техогляду буде віддано ринку з формуванням ринкових цін.

Також документ, в разі прийняття, зобов’яже перевізників пасажирів обладнати свої транспортні засоби тахографами – пристроями для реєстрації швидкості, режиму праці, відпочинку водіїв і членів екіпажу.

На міжнародних рейсах пристрої для обмеження швидкості повинні бути встановлені до 1 липня 2019 року, а на внутрішніх перевезеннях – до 1 січня 2020 року. Обов’язковий техогляд особистих авто в Україні було скасовано в 2011 році. Нові вимоги вводяться відповідно до Директиви 2014/45/ЄС.

Залиште свій коментар


Loading...