Головна / Новини / Суспільство / Вафоломій підписав Томос про автокефалію: подробиці та кадри історичної події

Вафоломій підписав Томос про автокефалію: подробиці та кадри історичної подіїУ суботу, 5 січня відбулася історична для України подія: Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію єдиної Православної церкви України

Про підписання довгоочікуваного церковного документа велася пряма трансляція зі Стамбула.

Церемонія відбулася в патріаршому храмі Святого Георгія на території Вселенського патріархату.

Відомо, що напередодні до Туреччини прибула офіційна делегація України на чолі з президентом Петром Порошенком та предстоятелем ПЦУ митрополитом Єпіфанієм.

У неділю, 6 січня, у переддень Святого Різдва в Патріаршому храмі Святого Георгія о 8:30 відбудеться божественна літургія, яку спільно відправляти Вселенський патріарх Варфоломій і митрополит Епіфаній. Після неї предстоятель ПЦУ отримає Томос.

Перед підписанням документа про автокефалію відбувся молебень, на якому були присутні президент України Петро Порошенко, глава МЗС Павло Клімкін, спікер Ради Андрій Парубій, голова ПЦУ митрополит Епіфаній, константинопольські священики, а також інші українські політики та ієрархи

Читайте також  Як дізнатися про свій робочий стаж не виходячи з дому

Після цього богослужіння Варфоломій прийняв у своїй резиденції українського президента і митрополита Єпіфанія, після чого вони повернулися в храм, де і відбулося підписання Томосу.

Рукописна версія Томосу буде вручена 6 січня, в неділю, предстоятелю Православної церкви в Україні.

Відомо, що в п’ятницю, 4 січня іконописець і каліграф ієромонах Лука привіз вселенському патріарху Варфоломію в Стамбул текст-оригінал Томосу про надання автокефалії Православної церкви в Україні.

Таку інформацію на своїй сторінці в Facebook опублікував митрополит Олександр Драбинко.

Читайте також  "Два народи зі спільним корінням": у школі Києва виник скандал через підручник з російської мови

Текс для Вселенського патріарха оформляли на пергаменті в Ксенофонтському монастирі на Афоні.

Даний церковний документ буде вручений предстоятелю Православної церкви митрополиту київському Єпіфанія 6 січня після літургії в Константинополі.

У Різдво, 7 січня, під час святкової літургії в Софії Київській буде продемонстровано томос про автокефалію. Літургію звершить митрополит Єпіфаній. Віруючі зможуть спостерігати за богослужінням з великого екрану на Софійській площі.

Треба відзначити, що кожен бажаючий зможе побачити Томос в будь-який день з 8:00 до 18:00.

Для це цілі його перенесуть для загального огляду в трапезний храм Софії Київської (Мала Софія).

Залиште свій коментар