Військові НАТО у захваті від української армії: Грозєв оцінив перспективи вступу України в Альянс

Військові НАТО у захваті від української армії: Грозєв оцінив перспективи вступу України в Альянс

Військові професіонали Північноатлантичного альянсу висловлюють захоплення силою і мужністю української армії, які вона проявила у війні проти РФ. Вони говорять, що за це Україну можна брати в НАТО хоч зараз, але розуміють: головна перепона – в тому, що це політичне питання.

Про це в інтерв’ю BBC розповів розслідувач із групи Bellingcat, болгарський журналіст Христо Грозєв. Водночас висловив переконання, що вже за п’ять років українська держава точно буде членом Євросоюзу.

“Знаю, що неформально й неофіційно військові професіонали НАТО у захваті від української армії. Вважається, що її рівень захисту перевищує середньостатистичний рівень натовської армії”, – оцінив журналіст реакцію всередині НАТО на війну.

За його словами, питання запрошення України до Альянсу нині змінило обґрунтування. Зокрема, якщо запитувати натовських військових, вони без роздумувань відповідають, що “можна одразу брати Україну в Альянс”.

“Раніше військова техніка (в українській армії. – Ред.) не відповідала натовським стандартам. Нині постачається нова, яку передають країни-члени. Залишилося тільки літаки поміняти. Але все інше вже наближається до стандартів НАТО”, – підкреслив Грозєв.
Грозєв каже, що військові професіонали НАТО у захваті від української армії

Разом із тим розслідувач визнає, що не можна відкидати того факту, що нині вступ нашої держави в Північноатлантичний альянс – це політичне питання. До того ж воно має бути ще й частиною переговорного процесу із країною-агресором РФ.

“Але якби Україна через пів року порушила питання про членство в НАТО ще раз, і це не було б частиною домовленостей із Кремлем, то я вже впевнений, що двері відчиняться набагато швидше”, – з оптимізмом зазначив Грозєв.

Залиште свій коментар