Таку заяву Кусіда зробив під час онлайн-зустрічі з американським президентом Джо Байденом. Політики, зокрема, обговорили стримування російської агресії стосовно України.

Чітка позиція щодо захисту України

Як зауважили у Білому домі, прем’єр-міністр Японії обіцяв тісно співпрацювати із союзниками щодо захисту України. Сторони тісно координуватимуть впровадження рішучих заходів у відповідь на будь-який напад Москви.

Лідери пообіцяли, що кожна сторона буде у тісному контакті. Ми регулярно інформуємо Японію про події та проблеми в Україні,
– зазначили у Байдена.
Що ще обговорили американський та японський політики:

  • нещодавні запуски балістичних ракет КНДР, що є порушенням резолюцій Радбезу ООН;
  • партнерство у глобальних зусиллях щодо боротьби з пандемією COVID-19;
  • рішучість дати відсіч спробам Китаю змінити статус-кво у Східнокитайському та Південнокитайському морях;
  • важливість миру та стабільності в Тайванській протоці.

Як відреагували у Росії

Москва прогнозовано обурилася такими заявами Кусіди. Відповідну позицію оприлюднили на фейсбук-сторінці російського посольства в Японії. Дипломати держави-агресорки бідкаються, що Токіо “в українському контексті намагалося загрожувати Росії”, та ще й – спільно зі США та іншими союзниками. Відповідні заяви у російському посольстві назвали неприйнятними та безглуздими.

Щиро радили б японським колегам глибше вчитатися у суть російських ініціатив щодо взаємних гарантій безпеки зі США та НАТО,
– цинічно закликали дипломати.

Водночас вони зухвало порекомендували японській стороні оцінити “агресивну діяльність НАТО щодо розширення на Схід впритул до кордонів Росії й військового освоєння території сусідньої України”.

США та Японія рятують світ від енергокризи: дивіться відео