“Є дуже просте рішення”: Порошенко жорстко звернувся до Путіна через Донбас

“Є дуже просте рішення”: Порошенко жорстко звернувся до Путіна через Донбас

П’ятий президент України Петро Порошенко зробив важливу заяву з питань звільнення окупованих територій, звернувшись до лідера РФ Володимиру Путіну.

Віддати українські території на Сході під російський контроль – це не перемир’я, а капітуляція, на яку Україна не може погодитися, передає “Діалог.UA“.Про це в  інтерв’ю телеканалу ZDF розповів п’ятий президент України Петро Порошенко.

“Рішення має бути знайдено на основі Мінських угод. Але які чотири головні моменти Мінських угод?

Пункт 1: Виведення російських військ. Без цього нічого не станеться.
Пункт 2: Важке і артилерійську зброю Росії потрібно відкликати.

Пункт 3: Незаконні збройні формування повинні бути роззброєні. Без цього нічого не можна робити далі.

І пункт 4: Ми повинні отримати повний контроль над всім україно-російським кордоном ” , – підкреслив Порошенко.

Він переконаний, що встановити перемир’я чи залишити українські території під російським контролем не означало б наступ миру, це було б капітуляцією.

“Але капітуляція для України є неприйнятною. Моя пропозиція була дуже простою і зрозумілою: нехай Рада Безпеки ООН приймає рішення і використовує миротворців під мандатом ООН для захисту всіх прав людей, які зараз живуть на окупованих територіях і страждають від російської окупації .І під час розгортання миротворців ми організуємо все для політичного рішення невирішених питань – за вільні і чесні вибори – відповідно до українського законодавства “, – додав п’ятий президент.

Порошенко підкреслив, що ключ до миру не в руках пана Зеленського і навіть не в руках Порошенка.“На жаль, ключ до миру лежить в руках Путіна в Кремлі. Тому ми повинні об’єднатися для чинення тиску у вигляді санкцій, які змусять Путіна повернути мир в Україні. І є дуже просте рішення (звернення до Путіна): Заберіть свої війська з нашої землі “, – зазначив він.

Залиште свій коментар