Головна / Новини / Суспільство / Заборона на виїзд молоді та призов школярів до армії: влада ввела обурливий закон

Заборона на виїзд молоді та призов школярів до армії: влада ввела обурливий закон

Вікове обмеження на виїзд жителів з країни збільшено до 40 років. Причому офіційно про це влада не повідомляє

“25 червня дашогузці дізналися в міграційній службі міста, що заборона на виїзд з Туркменістану для громадян країни збільшена з 30 до 40 років”, – повідомляє місцеве видання.

За словами місцевих жителів, чиновники міграційних служб посилаються на нібито “розпорядження зверху” щодо нового вікового обмеження до 40 років.“На питання про причини заборони, сказали, що у велаяті не залишилося нікого здатного працювати. Сказали, що якщо ви всі поїдете, хто ж працюватиме”, – цитує видання місцевого жителя.
Слід зазначити, що заборону на виїзд з країни влади Туркменістану офіційно не оголошують. Не інформують населення про наявність вікових, гендерних та інших заборон на виїзд громадян і ЗМІ країни.

При цьому також неофіційно повідомлялося не тільки про введений навесні віковий ценз на виїзд (тоді говорили про заборону для 30-річних і молодше), а й про випадки зняття жінок з міжнародних рейсів.

Читайте також  Журналістка зайшла до батьків Зеленського в квартиру і була шokoвaнa побаченим (фото)

При цьому офіційні дані щодо чисельності тих, хто виїжджає за межі Туркменістану, не доступні.

Однак, за словами місцевих спостерігачів, через тривалу економічну кризу, що супроводжується безробіттям, зростанням цін і дефіцитом продовольства, міграція, в першу чергу трудова, набула масового характеру.

Більш того, у зв’язку з масовою міграцією з країни почастішали випадки призову в армію старшокласників, тобто буквально зі шкільної лави.

“Учнів 11-го класу стали забирати в армію вже на початку травня. Співробітники служб безпеки строго-настрого наказують директорам шкіл вручати атестати про закінчення школи родичам новобранців і перешкоджати поширенню інформації про це”, – зазначає видання.

Залиште свій коментарLoading...

Loading...