Заборонять транзакції та залишать без доларів: США підготували удар по російських банках –​​ Reuters

Заборонять транзакції та залишать без доларів: США підготували удар по російських банках –​​ Reuters

Адміністрація американського президента Джо Байдена підготувала початковий пакет санкцій проти Росії, який включає заборону фінустановам США обробляти транзакції для великих російських банків, повідомили три людини, знайомі з цим питанням. Обмеження можуть ввести у разі повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Штати також будуть використовувати свій найпотужніший інструмент санкцій щодо певних російських громадян та компаній, включивши їх до списку “спеціально позначених громадян” (SDN). Це фактично виключить їх із банківської системи США, заборонивши торгівлю з американцями, та заморозить активи в Штатах, повідомляє Reuters.Зазначимо, у списках SDN перераховані окремі особи, групи та організації, такі як терористи та наркоторговці. У сукупності такі особи та компанії називаються “спеціально призначеними громадянами” або “SDN”. Їхні активи заблоковані, і громадянам США зазвичай заборонено мати з ними справу.

Наразі до списку санкцій США вже входить понад 300 російських компаній. Здебільшого це “дочки”, які працюють в окупованому РФ Криму.

Джерела кажуть, що пакет санкцій може змінитися і в останню хвилину, тому незрозуміло, хто точно стане мішенню. Однак вони вважають можливими цілями провідні російські банки, включаючи ВТБ, Сбербанк, ВЕБ і Газпромбанк.
Штати також можуть завдати істотного удару по банках, позбавивши операцій у доларах. Це може бути серйозним ударом, оскільки більшість світової торгівлі здійснюється саме у цій валюті.

Член Ради національної безпеки США Пітер Гаррелл заявив раніше, що “жорсткі фінансові санкції” були частиною стратегії, спрямованої на те, щоб завдати шкоди економіці Росії, але “пожаліти її громадян”. “Метою фінансових санкцій насправді є те, щоб мати короткострокові витрати для Росії, викликати відтік капіталу, інфляцію, змусити російський центральний банк надати фінансову допомогу своїм банкам”, – сказав Гаррелл.

На брифінгу в п’ятницю, 18 лютого, заступник радника з національної безпеки Даліп Сінгх заявив журналістам, що ціна вторгнення для Росії буде “величезною як для її економіки, так і для її стратегічного становища у світі”.

Залиште свій коментар