Загроза НАТО: у Хорватії відреагували на падіння російського безпілотника в Загребі

Загроза НАТО: у Хорватії відреагували на падіння російського безпілотника в Загребі

У Хорватії відреагували на падіння у столиці держави російського безпілотника в ніч із 10 на 11 березня.

Прем’єр-міністр Хорватії Андрій Пленкович назвав порушення літальним апаратом повітряного простору одразу трьох країн-членів НАТО загрозою. І закликав підвищити готовність усередині Північноатлантичного альянсу.

Він наголосив, що безпілотник був запущений імовірно з території України – і пролетів над Румунією та Угорщиною, перш ніж залетіти до Хорватії. Над Хорватією він пролетів 7 хвилин, а потім впав, пошкодивши припарковані автомобілі та дивом не вбивши нікого з людей.

Пленкович також повідомив, що хорватські фахівці працюють над вилученням інформації з безпілотника, а влада країни поінформувала про те, що сталося, лідерів ЄС і НАТО. Бо подібне може повторитися у будь-якому європейському місті.

“З такою ситуацією більше не можна миритися і такого не повинно відбуватися, це чітка та однозначна загроза, на яку потрібно реагувати. Цей апарат міг впасти на атомну електростанцію. Тут очевидно, що немає хорошої реакції, ні хорошого обміну інформації з іншими країнами. Нам є чому повчитися з цього випадку”, – процитувала Пленковича “Європейська правда”.

Залиште свій коментар