Західні дипломати висловили розчарування у Зеленському – The Economist

Західні дипломати висловили розчарування у Зеленському – The Economist

Значна кількість іноземних дипломатів висловила розчарування президентом Володимиром Зеленським, який, на їхню думку, виявився недосвідченим і “тонкошкірим”. Про це пише впливовий британський журнал The Economist, повідомляє 5.ua.

У статті вказують на розкол у риториці та аналітиці між Україною та США. У той час як американці попереджають про неминуче вторгнення Росії – президент України, схоже, вважає, що найбільша загроза йде зсередини.“Світ досі спостерігає і чекає, чи не вторгнеться Росія в Україну. Як не дивно, президент України залишається надзвичайно спокійним. Володимир Зеленський дорікнув іноземним лідерам за їхню “жахливу риторику” та заявив, що військова загроза Росії не є чимось новим”, – пише видання.

Однак, якщо все ж відбудеться повномасштабне вторгнення – рішення Зеленського применшити ризики може коштувати йому довіри з боку суспільства.

“Багато західних дипломатів відзначають, що він (Зеленський, – Ред.) вимагає термінових поставок озброєння від Заходу, водночас насміхаючись над перспективою повномасштабної війни, для якої знадобиться ця зброя”, – пише The Economist.
Автор вказує, що “політичний десант” зі США та країн Європи відвідав Київ останніми тижнями не лише для того, щоб продемонструвати підтримку, а й донести до українських урядовців ризики вторгнення. За словами прем’єр-міністр Великої Британії Бориса Джонсона, нині Росія проводить “найбільшу демонстрацію ворожості до України за все наше життя”.

“Петро Порошенко стверджує, що між тим, чого хоче Путін, і тим, що він робить, є велика різниця. “Зрештою, його рішення щодо війни залежить від сили України, її національної єдності та солідарності із Заходом. Він піде так далеко, як йому дозволять. Мій меседж: не вірте Путіну і не бійтеся його. Сила та рішучість – це єдина мова, яка працює”, – цитує видання слова п’ятого президента України.

Залиште свій коментар