Збірна України U-21 здобула перемогу над Шотландією

Матч 9-го туру кваліфікації Євро-2019 U-21 між збірними України та Шотландії завершився перемогою нашої команди.

Матч почався для нас просто феєрично: українці провели позиційну атаку, шотландці відбилися й провели невдалу флангову атаку у відповідь. Гості розіграли аут, Брофі отримав м’яч та пройшов по правому флангу, простріливши у штрафний, а Льюїс Морган замкнув у ближній кут – 0:1. На 49-й секунді гри. Це вибило наших футболістів з колії хвилин на двадцять, за які шотландці могли забити як мінімум двічі – це Портеус за три хвилини двічі замикав подачу з кутового, одного разу змусивши Зубкова виносити м’яч з лінії. На 27-й все той же Портеус мав третій епізод з кутового, замкнувши у ближню дев’ятку – цього разу врятував Лунін.

Україна діяла дуже важко. По суті, у нас були лише два моменти, перший з яких стався на 19-й хвилині, коли Зубков у штрафному п’яткою скинув під удар Шведу – втім, постріл заблокували. Другий відбувся на 32-й і призвів до взяття воріт: Михайліченко прострілив з лівого флангу в штрафний на Шепелєва, а той у дотик скинув під удар Зубкову. Олександр з лінії штрафного у дотик зовнішньою стороною стопи потужно пробив у ближній кут, і м’яч рикошетом від захисника влетів у ворота! 1:1! Більше гостроти у першому таймі не було.

Другий тайм був діаметрально протилежний першому. Україна з перших секунд захопила ініціативу та проводила атаку за атакою. Кілька разів у штрафний вривався Третьяков, через себе у падінні повз ворота пробивав Зубков. Шотландці нічим не відповідали, і, зрештою, пропустили – причому трохи курйозно. На 56-й хвилині Олександр Зубков прийняв м’яч у центрі та лупонув із середньої дистанції – м’яч полетів по центру, однак відскочив від рук Макрорі у ворота! 2:1! Шотландці до 70-х хвилин майже не відповідали, та й після них особливо гострими не були – небезпечним був хіба шо відскок на 74-й хвилині, коли Кадден пробив вище воріт з лінії штрафного. Українці відповідали вриваннями Третьякова та ударами Зубкова. Не дивлячись на фінальний тиск, відігратись шотландцям так і не вдалося, а на 90+3-й хвилині наша збірна провела контратаку, в якій Коваленко вийшо віч-на-віч з голкіпером та забив третій гол.

Україна набрала 17 очок та зайняла чисте друге місце, відірвавшись від шотландців на три очки. Утім, згідно з рейтингом команд, які зайняли друге місце, наша збірна поки що не проходить на Євро.