Зеленський пообіцяв суди без “грошей у конверті” та розповів про реформи

Зеленський пообіцяв суди без “грошей у конверті” та розповів про реформи

Президент України Володимир Зеленський пообіцяв суди, де буде головною буква закону, а не гроші в конверті, та повідомив про реформу судочинства.

Таку заяву глава держави зробив під час виступу на Всеукраїнському форумі “Україна 30. Розвиток правосуддя”. Гарант також озвучив проблеми судової системи в Україні та назвав шляхи для їх усунення.Зеленський сказав, що в Україні є нестача нових суддів, через що створюється надмірне навантаження на суди. За його словами, через відсутність третини суддів українці змушені місяцями і роками чекати рішень.

“У цьому контексті потрібно відновити роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а також удосконалити процедуру відбору кандидатів до Вищої ради правосуддя”, – зазначив він.

Зеленський повідомив, що для усунення бюрократії більшість процедур перейде в онлайн, так званий “суд у смартфоні“. Для створення суду присяжних уже готові два законопроєкти, які дадуть йому старт, підкреслив президент.
“Ми обов’язково зробимо суд у смартфоні. Більшість бюрократичних процедур перейдуть в онлайн. Що прискорить судовий процес, мінімізує корупцію”, – наголосив він.

Також гарант розповів про ситуацію з Конституційним Судом.

“Інше наболіле питання – реформа Конституційного суду. На жаль, цей орган через деяких суддів став синонімом недовіри. Сьогодні вже йдеться не про її відновлення, а про фактично побудову цієї довіри з нуля”, – додав він.

Зеленський підкреслив, що успішна судова реформа в Україні є каталізатором нашої інтеграції в Європейський Союз і НАТО. Залиште свій коментар