Жодної “денацифікації”. РФ на перемовинах згодна на вступ України до Євросоюзу, якщо Київ відмовиться від перспективи членства в НАТО – ЗМІ

Жодної “денацифікації”. РФ на перемовинах згодна на вступ України до Євросоюзу, якщо Київ відмовиться від перспективи членства в НАТО – ЗМІ

Росія у межах перемовин про припинення вогню більше не вимагає “денацифікації” України, а також згодна на її вступ до ЄС, якщо Київ відмовиться від перспективи членства в НАТО.

Про це 28 березня написала Financial Times (FT) із посиланням на чотири джерела, – пише інтернет-видання Гордон.Можлива угода про припинення бойових дій, яку обговорюють українська та російська сторони, передбачає, зокрема, відмову України від членства в НАТО в обмін на гарантії безпеки та перспективу вступу до ЄС, розповіли поінформовані співрозмовники видання на умовах анонімності.

Водночас у проєкті документа немає трьох початкових основних вимог РФ – “денацифікації”, “демілітаризації” та правового захисту російської мови в Україні, додали джерела FT.

Голова парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія у коментарі виданню заявив, що обидві сторони близькі до угоди про гарантії безпеки, яких вимагає Київ, та заявки України до ЄС. Водночас він закликав виявляти обережність щодо перспектив прориву на перемовинах.
За словами Арахамії, “всі питання” були “на столі” від початку перемовин.

Водночас, за інформацією джерел FT, найбільший камінь спотикання – повернення Україні територій, захоплених Росією із 2014 року. Це належить вирішити під час попереднього обговорення між президентами РФ і України Володимиром Путіним та Володимиром Зеленським, наголосили вони.

РФ вимагає, щоб Україна визнала контроль Росії над окупованим 2014 року Кримським півостровом, а також над територіями, які тимчасово контролюють підтримувані Росією бойовики “ЛДНР”, підкреслив Арахамія.

Він додав, що Україна “ніколи не визнає жодних кордонів”, окрім тих, які є у її Декларації незалежності.

Залиште свій коментар