Головна / Новини / Статті / Це гарантовано: повномасштабне вторгнення Путіна в Україну “розклали по полицях”

Це гарантовано: повномасштабне вторгнення Путіна в Україну “розклали по полицях”

Президент Росії Володимир Путін не відмовився від своїх планів по знищенню України, проте відкритого вторгнення РФ не очікується

Таку думку висловив в Facebook журналіст Юрій Бутусов.

“Загрози великий повномасштабної війни в даний час немає, і в найближчій перспективі, протягом найближчого року, цього не станеться гарантовано”, – написав він.Журналіст пояснив, що Путін вважає себе месією і намагається зібрати “русскій мір”, однак “ніяка інтеграція неможлива, а процеси розриву тільки посилюються” в зв’язку з тисячами загиблих від російської агресії українців і на тлі розкладання проросійських рухів в Україні.

“Російське вторгнення до Криму і на Донбас було небезпечно не своєї військової складової, а тим, що загроза російській окупації створила всередині українського суспільства вибухонебезпечну ситуацію, і знайшлися тисячі обдурених російською пропагандою людей, які вирішили підтримати неминуче, здавалося б, вторгнення і виступити проти своєї країни. Зараз така загроза відсутня”, – зазначив він.

Бутусов підкреслив, що Москва перестала бути альтернативним центром влади в Україні і українську державність вже не вийде розхитати.
Він додав, що в 2014 році міжнародна підтримка України не була єдиною і ефективною, а зараз Росія “повністю обкладена санкціями”, а економіка РФ паралізована.

“У разі війни санкції будуть посилені, а поставки озброєння підуть в куди більш значних розмірах”, – упевнений він.

Також на думку Бутусова, з 2014 року на порядок зросла обороноздатність України.

“Путін вже не зможе вести війну “іхтманетамі”, як в 2014-му, – буде потрібна повноцінна мобілізація російської армії, другі і треті ешелони, ротації, розгортання величезних армій. А це означає великі втрати і низки трун з України в РФ – куди більші вервечки, ніж з Афганістану свого часу. Великі втрати для Путіна – це і є ураження, тому що сама ідея українців, які чекають “звільнення від хунти”, провалилася після того, як сотні трун “іхтамнетов” поїхали в РФ в 2014-му. у разі великої війни труни підуть тисячами на місяць”, – зазначив журналіст.

Читайте також  Порошенко назвав журналістів «зрадофілами», але вперше публічно заговорив про американські «Айленди» для ВМС

Він додав, що сама путінська Росія страждає усіма системними недоліками розваленого СРСР.

“У Росії відсутнє самостійне громадянське суспільство, все контролюється Кремлем. І ідея глобальної мобілізації, великих жертв заради завоювання України в РФ абсолютно не популярна. Росіяни люблять Путіна за телевізійні перемоги, а самі ставати гарматним м’ясом в реальній війні не збираються. У Росії відсутні сили для великої війни”, – продовжив Бутусов.

Єдиний ризик початку війни, на думку журналіста, існує в зв’язку з непередбачуваністю Путіна, якому вигідно розхитувати ситуацію в Україні зсередини.

“У Кремля є спокуса вдарити і вплинути тим самим на результати президентських і парламентських виборів. Ситуація в Україні напередодні виборів нестабільна, економіка стагнує, і це провокує ворога на атаку. Також війна є вигідним способом і для самого Путіна відвернути російське суспільство від купи внутрішніх проблем і падаючої економіки. Війна для Путіна – спосіб вирішити проблему Донбасу – змусити Україну і Захід сісти за стіл переговорів”, – зазначив він.

Таким чином, Бутусов вважає, що Україна має переваги по чотирьом з п’яти чинників, які можуть привести до великої війни з Росією.

“Росія має набагато слабші позиції – і тому великої війни, на мій погляд, не буде. У Путіна немає шансів на перемогу в такій війні. Але це не означає, що ми захищені від ризику активізації бойових дій на фронті АТО. Загроза локальних боїв зберігається, загроза великих жертв на фронті зберігається, війна продовжує йти”, – підсумував він.

Залиште свій коментарLoading...