Головна / Новини / Статті / Це гарантовано: повномасштабне вторгнення Путіна в Україну “розклали по полицях”

Це гарантовано: повномасштабне вторгнення Путіна в Україну “розклали по полицях”

Президент Росії Володимир Путін не відмовився від своїх планів по знищенню України, проте відкритого вторгнення РФ не очікуєтьсяТаку думку висловив в Facebook журналіст Юрій Бутусов.
“Загрози великий повномасштабної війни в даний час немає, і в найближчій перспективі, протягом найближчого року, цього не станеться гарантовано”, – написав він.

Журналіст пояснив, що Путін вважає себе месією і намагається зібрати “русскій мір”, однак “ніяка інтеграція неможлива, а процеси розриву тільки посилюються” в зв’язку з тисячами загиблих від російської агресії українців і на тлі розкладання проросійських рухів в Україні.

“Російське вторгнення до Криму і на Донбас було небезпечно не своєї військової складової, а тим, що загроза російській окупації створила всередині українського суспільства вибухонебезпечну ситуацію, і знайшлися тисячі обдурених російською пропагандою людей, які вирішили підтримати неминуче, здавалося б, вторгнення і виступити проти своєї країни. Зараз така загроза відсутня”, – зазначив він.
Бутусов підкреслив, що Москва перестала бути альтернативним центром влади в Україні і українську державність вже не вийде розхитати.Він додав, що в 2014 році міжнародна підтримка України не була єдиною і ефективною, а зараз Росія “повністю обкладена санкціями”, а економіка РФ паралізована.

“У разі війни санкції будуть посилені, а поставки озброєння підуть в куди більш значних розмірах”, – упевнений він.

Також на думку Бутусова, з 2014 року на порядок зросла обороноздатність України.

“Путін вже не зможе вести війну “іхтманетамі”, як в 2014-му, – буде потрібна повноцінна мобілізація російської армії, другі і треті ешелони, ротації, розгортання величезних армій. А це означає великі втрати і низки трун з України в РФ – куди більші вервечки, ніж з Афганістану свого часу. Великі втрати для Путіна – це і є ураження, тому що сама ідея українців, які чекають “звільнення від хунти”, провалилася після того, як сотні трун “іхтамнетов” поїхали в РФ в 2014-му. у разі великої війни труни підуть тисячами на місяць”, – зазначив журналіст.Читайте також  Маленькие пенсии и без обещанных зарплат: топ сюрпризов от бюджета Украины на 2020-й

Він додав, що сама путінська Росія страждає усіма системними недоліками розваленого СРСР.

“У Росії відсутнє самостійне громадянське суспільство, все контролюється Кремлем. І ідея глобальної мобілізації, великих жертв заради завоювання України в РФ абсолютно не популярна. Росіяни люблять Путіна за телевізійні перемоги, а самі ставати гарматним м’ясом в реальній війні не збираються. У Росії відсутні сили для великої війни”, – продовжив Бутусов.Єдиний ризик початку війни, на думку журналіста, існує в зв’язку з непередбачуваністю Путіна, якому вигідно розхитувати ситуацію в Україні зсередини.

“У Кремля є спокуса вдарити і вплинути тим самим на результати президентських і парламентських виборів. Ситуація в Україні напередодні виборів нестабільна, економіка стагнує, і це провокує ворога на атаку. Також війна є вигідним способом і для самого Путіна відвернути російське суспільство від купи внутрішніх проблем і падаючої економіки. Війна для Путіна – спосіб вирішити проблему Донбасу – змусити Україну і Захід сісти за стіл переговорів”, – зазначив він.

Таким чином, Бутусов вважає, що Україна має переваги по чотирьом з п’яти чинників, які можуть привести до великої війни з Росією.

“Росія має набагато слабші позиції – і тому великої війни, на мій погляд, не буде. У Путіна немає шансів на перемогу в такій війні. Але це не означає, що ми захищені від ризику активізації бойових дій на фронті АТО. Загроза локальних боїв зберігається, загроза великих жертв на фронті зберігається, війна продовжує йти”, – підсумував він.

Залиште свій коментар