Головна / Новини / Статті / Чи буде новий локдаун: що кажуть представники влади та експерти

Чи буде новий локдаун: що кажуть представники влади та експерти

Міністерство охорони здоров’я може почати розглядати введення загальнонаціонального локдауну в країні, якщо більше ніж 13 регіонів потраплять в “червону” зону карантину. Поки уряд планує утримувати ситуацію шляхом локального “гасіння”.У МОЗ прогнозують, що Україна зіткнеться з “достатньо важким періодом захворюваності” в березні – квітні. При цьому глава комітету Верховної ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький вважає, що локдаун можливий, якщо ситуація почне виходити з-під контролю.


“Якщо більше ніж 65% ліжок зайняті, а медична система – перевантажена, то уряд буде змушений ввести більш жорсткі заходи і перейти до загальнодержавного посиленому карантину. Сьогоднішня ситуація показує, що все можливо. Відповідно до постанови Верховної ради про введення такого карантину ми будемо знати як мінімум за тиждень”, – зазначив Радуцький.

Читайте також  Порошенко назвав журналістів «зрадофілами», але вперше публічно заговорив про американські «Айленди» для ВМС

Керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки Юрій Ганіченко вважає, що загальнонаціональний локдаун ще не близько.

“Точно не в березні. Але нічого не можна виключати, якщо, наприклад, британський штам стане стрімко поширюватися по всіх регіонах країни і вони почнуть червоніти – то цей варіант можливий”, – сказав Ганіченко.
Він пояснив: зараз небезпечна або потенційно небезпечна ситуація спостерігається в десяти регіонах. Це чотири області з червоної “зони”, ще дві, які знаходяться на межі потрапляння в червону “зону”, і чотири, у яких є проблеми з одним з показників епідситуації.

Залиште свій коментар