Чи законні санкції проти каналів Козака: думки юристів

Чи законні санкції проти каналів Козака: думки юристів

Юристи оцінили законність введених санкцій проти телеканалів народного депутата Тараса Козака. В цілому санкції можуть вводити проти окремих осіб, однак таке рішення можуть оскаржити у Верховному суді.

Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна “Вихід з кадру. Навіщо Зеленському санкції проти “каналів Медведчука” і чого чекати далі”.

За словами юриста Stron legal services Марини Хеленюк, можна вводити санкції проти тих громадян країни, які створюють загрозу національній безпеці або сприяють терористичній діяльності.



“Попри те, що в законі чітко не прописано, що санкції можуть застосовуватися до українців, прямої заборони це робити в ньому також немає”, – вважає вона.

Такі прецеденти вже траплялися. Як і спроби оскаржити введені санкції в суді – хоча і безуспішно.



“На цей час немає прецедентів розблокування активів, на які накладено санкції, в судовому порядку”, – зазначила Хеленюк.

Своєю чергою, адвокат АО “Лещенко, Дорошенко і партнери” Ірина Смітюх заявила, що оскаржувати укази президента можна у Верховному суді, в складі колегії Касаційного адміністративного суду. При цьому практика оскарження українцями введених проти них санкцій не сформовано.

Захисники заблокованих каналів “112 Україна”, NewsOne і ZIK вказували, що санкції передбачають зупинку ліцензій на мовлення в обхід судів і регулюючого органу. При цьому керівник юридичного відділу Інституту масової інформації Роман Головенко вважає, що поки незрозуміло, що буде зараз робити Нацрада з питань телебачення і радіомовлення.

“Фактично, ліцензії, зараз заморожені”, – зазначив Головенко.

За його словами, закон про санкції в його поточній редакції не дуже стикується з законом про телебачення і радіомовлення. Він вважає, що процедури позбавлення ліцензій повинні бути прописані набагато детальніше.



Залиште свій коментар