Головна / Новини / Суспільство / Чому українці все частіше не можуть забрати свій біометричний паспорт

Чому українці все частіше не можуть забрати свій біометричний паспорт

В соцмережах все частіше чути випадки, коли люди скаржаться на те, що не можуть забрати паспорт, бо не зчитуються їх відбитки пальців, або ж зчитуються за 3-5 разом.

«У мого чоловіка взяли відбитки пальців під час подачі документів, а коли прийшов забирати біометричний паспорт – верифікація не пройшла. Чоловік ходив кілька тижнів, але відбитки не сканувалися. Працівники тільки розводили руками – мовляв, нічим допомогти не можемо», – каже Наталія Комишан. «Ми не можемо віддати паспорт без верифікації відбитків – це регулює Постанова Кабміну № 152. Якщо під час подачі документів відбитки взяли, тоді повинні зчитати їх і при видачі», – повідомили на гарячій лінії.Читайте також  Сепаратистский скандал в Запорожье: что грозит оскандалившейся студентке — фанатке Путина (фото, видео)

Юристи пояснюють: неверифікація відбитків є підставою для відмови у видачі паспорта для виїзду за кордон.
«Верифікація – це порівняння даних (параметрів), зокрема біометричних, до яких належить відцентрований образ обличчя людини, відцифрований підпис та відцифровані відбитки пальців рук.
Якщо відбитки пальців не вдається верифікувати, міграційна служба не може видати особі паспорт», – пояснює юрист.У разі відмови у видачі паспорта на підставі того, що не збігаються відбитки пальців, можна її оскаржувати в адміністративному порядку або в суді. Проте це забере багато часу, і невідомо, чи доведете ви вину служби.
Найкраще рішення – виготовити новий паспорт, анулювавши попередній.

Залиште свій коментарLoading...