Державна чи приватна лікарня: як обрати і не переплатити

Державна чи приватна лікарня: як обрати і не переплатити

В Україні існують два світи, які майже не перетинаються. Після медичної реформи 2018 року кожен пацієнт має заключити декларацію з лікарем, щоб отримувати медичну допомогу. Але закони нові, а проблеми залишаються старими. 

Нерви чи кошти?

Державна поліклініка (нині ЦПМСД): черги і певний рівень обслуговування. Здебільшого в держустановах людина відчуває, що їй не раді. Зневажливе ставлення – основна причина чому люди уникають відвідування амбулаторій чи поліклінік. Роками і десятиліттями формувалася така культура спілкування з пацієнтом, де він винен тільки тому що звернувся. Людині треба майже боротися за своє лікування. Додайте до цього  застаріле обладнанням та приміщення, що пам’ятають комсомол та п’ятирічки.



Звичайно, можна обрати приємного і компетентного лікаря, якому ви не байдужі в поліклініці, де вам зручно. Але ви не зможете зламати систему, адже приходиться стикатися і з профільними спеціалістами (різного рівня вихованості і компетентності). Державні лікарі змушені шукати підробітку, тому здебільшого мають контракти з фармкомпаніями і часто грішать прописуванням коштовних фуфломіцинів. Хтось про це не знає? Ця проблема не нова і добре відома – про неї говорять усі, як чиновники, так і незалежні експерти, однак … люди бідкаються, а влада розводить руками.

Ситуація виходить на нових рівень, коли треба їхати на інший кінець міста, аби здати аналізи у таки ж приватній лабораторії. Не важливо – чи ви транспортуєте стареньких батьків, або везете маленьку дитину по пробках. Цей шлях складний, але доступний по коштах більшості населення. Та чи не є він занадто дорогим?



Людина витрачає забагато часу на те, щоб отримати необхідні прості послуги – здати аналізи, пройти обстеження у спеціаліста. Отримати довідку, нарешті! Навіть банальна довідка про щеплення для школи чи садочка вимагає неабияких зусиль, що і говорити про серйозні, не дай боже, захворювання.

Звичайно, є інший світ – приватні клініки. Людина самостійно платить за комфорт – це її власний вибір і бажання. Якщо держава не може забезпечити якісне обслуговування пацієнтів, людина може купити собі послуги лікарів. Чому б ні? Але і тут не все так добре. Приватні клініки – це бізнес підприємця. Тут пацієнт відчуває максимальний комфорт і турботу, за які має і розраховуватися по іншому прайсу.

Медична реформа 2018 року створила третій варіант – збалансоване співвідношення державної і приватної медицини, де є комфорт пацієнта, ефективне лікування і при цьому немає нав’язаної діагностики чи зневажливого ставлення. Ринок медичних послуг змінюється на краще. В цьому виграє, чи не вперше, пацієнт.

З’являються клініки, які об’єднали державні послуги (гарантований набір) та приватний підхід з увагою на сервіс. Людина обирає клініку близько дому, не витрачає часу в чергах, отримує якісне обслуговування для усієї родини, підписавши декларацію з лікарем.

Як це працює? 



Лідером у розбудові мережі таких клінік є PULSE Pervynka – наразі є 5 відділень по Україні. Мережа сімейних клінік PULSE Pervynka є офіційною. Це медичні центри нового формату –  “поряд з домом” i означає, що відділення знаходяться у спальних районах густонаселених міст. Це 5-10 хвилин пішки, або навіть поїздка на ліфті – і людина на місці.

Мережа клінік PULSE працюють за договором з Національною службою здоров’я України і надають послуги, які є насправді потрібними українцям тут і зараз. Людина, що заключила декларацію, отримує послуги первинної медичної допомоги безкоштовно – вона оплачується з держбюджету. Вийнятком є послуги, які не оплачуються державою: наприклад, некалендарні щеплення, спеціальні аналізи тощо. 



При цьому платежі є офіційними, а не “добровільним меценатством”. Пацієнт отримує послуги без черг, при необхідності на дому, без потреби бігати по кабінетах – більшість випадків лікуються на місці. Кваліфіковані лікарі працюють суворо на здоров’я пацієнта, не на фармвиробника, зберігаючи свою репутацію. І турбота та уважне відношення до пацієнта – не на останньому місці. 

Чи є це можливим в Україні? 

Це можливо. Більш того – це вже відбувається. Програма неідеальна і потребує коректив, але вона трансформується кожного дня, стає зручнішою і доступнішою для звичайних людей. Вже сьогодні пацієнт може підписати декларацію з сімейним лікарем або педіатром – і забезпечити свою родину якісною медичною допомогою. PULSE Pervynka вдало поєднують послуги, що гарантуються державою, високу кваліфікацію лікарів, що є постійними учасниками міжнародних конференцій, та комфорт пацієнта. Адже кожен українець має право отримувати якісні медичні послуги поряд з домом за доступних коштів, без стресів, черг і скаженої бюрократії.  

Коли держава перетворює звичайний прийом у лікаря на складний квест, шукайте відділення PULSE Pervynka в своєму місті та зберігайте кошти та нерви.

Залиште свій коментар