Головна / Новини / Суспільство / Десять єпархій УПЦ МП готові приєднатися до УПЦ КП – Філарет

Десять єпархій УПЦ МП готові приєднатися до УПЦ КП – Філарет

У разі надання Томосу значна частина єпархій Московського патріархату в Україні готова приєднатися до єдиної православної церкви Київського патріархату.
Під зверненням до Вселенського патріарха Варфоломія про надання автокефалії для Української православної церкви підписалися десять єпархій УПЦ Московського патріархату. Про це заявив глава УПЦ КП патріарх Філарет виданню Українська правда. Відповідне інтерв’ю вийшло у четвер, 14 червня.
“Ми знаємо, що підписалися близько десяти, однак публічно заявили дві. А чому інші промовчали і скільки їх? Інші бояться. Чого бояться? А якщо не буде Томосу, тоді Москва всіх цих, хто звертався, покарає. А коли вже буде Томос, коли утворюється єдина Помісна Українська Церква, то боятися вже не буде кого”, – сказав він.
На думку патріарха, єпископи Московського патріархату “будуть вільно приєднуватися, і ми всі будемо складати одну Українську Православну Церкву”.
За його словами, велика частина УПЦ МП потенційно готова до об’єднання.
“Так ось тих потенційних, за деякими спостереженнями, майже 2/3 Московського патріархату. Врахуйте, що на сьогодні Київський патріархат має підтримку 40-44% населення, а Московський – лише 20-24%. Якщо з цих 24% у єдності з РПЦ залишиться третина, 8% – це буде невелика Церква, і значного впливу вона не зробить”, – додав глава УПЦ КП.Читайте також  На Рівненщині віряни МП і ПЦУ побилися за церкву: постраждали понад 20 осіб


Залиште свій коментар