Головна / Новини / Політика / Долю «євроблях» вирішено, вже скоро буде офіційний вирок

Долю «євроблях» вирішено, вже скоро буде офіційний вирок

У ВР з’явився проект Постанови, покликаний в найближчий час вирішити проблему «євроблях».Ще 30 травня 2018 року під час засідання уряду, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман висловив готовність вирішити в місячний термін проблему неконтрольованого ввезення на митну територію України вживаних автомобілів на єврономерах (так звані «євробляхи»). Однак, для цього, за його словами, уряду потрібно вольове рішення парламенту.
І ось сьогодні, на розгляд податкового комітету ВР був направлений проект Постанови, що має назву «Про Вжиття невідкладних заходів для розв’язання проблеми неконтрольованого ввезення на територію України вживаних автомобілів».Внесений проект передбачає, що відповідно до статей 91 і 113 Конституції України, Кабінету Міністрів доручається в місячний термін з дня прийняття цієї Постанови проблему не контрольованого ввезення на територію України автомобілів, що були у вжитку, їх обороту і використання без проведення державної реєстрації.

Читайте також  Соловьев ответил Зеленскому на приглашение на Донбасс: а мне нельзя

Відповідно до пояснювальної записки до цієї Постанови, йдеться, що ввезення в Україну «нерозмитнених» автомобілів на іноземних номерах не тільки призводить до колосального недоотримання бюджетом митних платежів і зборів, а й серйозно погіршує рівень безпеки на дорогах.
Нерозумна експлуатація таких автомобілів призводить до неможливості залучити їх господарів до відповідальності за вчинені правопорушення, і стягнути з них штрафи і відшкодування збитків в разі нанесення шкоди життю, здоров’ю та майну.

Як відомо, проблема автомобілів на іноземних номерах вже довгий час є предметом дискусій на різних рівнях. У підсумку, на сьогоднішній день, і чиновники, і суспільство розділилися на два табори, які висловлюють діаметрально протилежні точки зору. Однак, до цього часу це питання залишається невирішеним, і проблема посилюється. Якби поданий проект Постанови незабаром підписали, Кабінету Міністрів довелося б його вирішувати в швидкісному режимі.

Залиште свій коментар