Головна / Новини / Світ / Естонія зажадала в Росії віддати частину двох областей: чому й до чого призведе

Естонія зажадала в Росії віддати частину двох областей: чому й до чого призведе

Спікер парламенту Естонії Генн Піллуаас заявив: Росія незаконно захопила частину їхньої території Ленінградської та Псковської областей і має їх повернути. Мовляв, досі діє Тартуський мирний договір (укладений у 1920 році), згідно з яким територія Естонії охоплює і частину двох наразі російських областей.

Про те, які вимоги висувають естонці росіянам і що з цього може вийти – читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Естонці наполягають на своєму, але претензії ставлять у м’якій формі

Політики Естонії вже не вперше говорять про те, що Росії варто було б повернути частину їхньої землі. За Тартуським договором, їхня територія має бути поповнена “спірними” ділянками (йдеться про частину Ленінградської та Псковської областей). Однак у 1994-му Росія в односторонньому порядку договір скасувала й остаточно заявила про те, що Естонія не отримає нічого.Естонія зажадала в Росії віддати частину двох областей: чому й до чого призведе
“Після Тартуського миру Росія визнала Естонію, війна за незалежність закінчилася і був установлений естонсько-російський кордон. Після відновлення незалежності всі держави визнали нас правонаступниками Естонської Республіки в усіх її проявах, включно з державним кордоном. Тартуський мирний договір набув чинності й усе ще перебуває в реєстрі чинних міжнародних договорів ООН“, – заявив Генн Піллуаас у своєму офіційному зверненні перед Новим роком. Текст опублікували на офіційному сайті парламенту.

“Ми вже неодноразово зазначали, що ця тема закрита раз і назавжди, обговорювати її не маємо наміру. Тартуський договір належить історії”, – заявила на своєму брифінгу наприкінці листопада 2019-го речниця МЗС РФ Марія Захарова.

В Естонії ж стверджують: якщо не визнавати договір, значить, Росія не визнає і незалежність Естонії. “Невизнання Тартуського мирного договору, по суті, означає невизнання Естонської Республіки. Це свідоцтво про народження нашої країни і одна з найважливіших основ нашої державності”, – заявив Генн Піллуаас.

Читайте також  Легалізації марихуани в Грузії: курити можна, але не в школах

Згідно з Тартуським мирним договором, до Естонії в 1920 році відійшла частина Кінгіссепського та Сланцевського районів Ленінградської області, а також Печорський край.

Чи є шанси повернути територію: думка історика

Зараз повернути землі практично неможливо, впевнений доктор історичних наук, російський опозиціонер Андрій Зубов. “Цей договір справді був підписаний із незаконним, тоді ніким не визнаним комуністичним режимом у Москві. Але після цього, у 1975 році, було підписано Гельсінський договір про непорушність кордонів у Європі”, – пояснив він у коментарі OBOZREVATEL.

За його словами, укладання Тартуського мирного договору в 1920 році було вимушеним заходом із боку Естонії. “Тому що Естонія потребувала визнання. У такий спосіб вона отримала землі Санкт-Петербурзької і Псковської губерній, які тоді були зайняті естонськими військами”.

“Але це все вже в минулому, і нинішні кордони непорушні”, – підкреслив Зубов. “До речі, це головний аргумент і на користь того, що Крим і Донбас мусять, безумовно, належати Україні – бо кордони в Європі непорушні й ніхто їх не переглядає”, – сказав історик.

Експерт із міжнародних питань Юрій Кравченко упевнений: переглянути кордони вже неможливо. Інакше під сумнів можна узяти й низку інших угод. “Я не вірю в успішність подібних заяв, адже це призведе до перегляду великої кількості інших міжнародних договорів”, – зазначив Кравченко.

До речі, як показала практика, сама Росія дуже легко порушує чинні кордони інших держав і охоче захоплює чужу територію. І незважаючи на те, що зараз повернути частину областей з РФ у Естонію практично неможливо, як складеться ситуація в майбутньому  можна тільки гадати.

Залиште свій коментарLoading...