Головна / Новини / Здоров'я / Голубовська про таємну вакцинацію і COVID-19 в Україні: рятуйся, хто може

Голубовська про таємну вакцинацію і COVID-19 в Україні: рятуйся, хто може

Лікарка-інфекціоністка, позаштатна фахівчиня Міністерства охорони здоров’я Ольга Голубовська засудила таємну вакцинацію українських політиків проти COVID-19, пов’язавши цей скандал із “національною традицією – рятуйся, хто може”.

Цю ситуацію, а також інші питання пандемії медикиня прокоментувала в прямому ефірі “Україна 24”. Трансляцію програми (“Хард з Влащенко”) вели в YouTube.


Ольга Голубовська в ефірі "Україна 24"

Про контрабанду вакцини

“У нашій країні люди, і ми з вами, так живемо, що себе кожен захищає сам. Люди возять масово препарати”, – сказала Голубовська.

Вона пояснила, що це відбувалося, зокрема, коли в Україні не було ліків, необхідних для лікування коронавірусної інфекції.

“Їх возили, хто як міг, привозили, щоб рятувати себе. Це наша така національна традиція – рятуйся, хто може”, – вказала інфекціоністка.

Експертка додала, що, на її погляд, у цьому скандалі дуже важливим є питання моралі.

“Коли це робить звичайний громадянин, не політик, це зрозуміло. Але коли це роблять політики, які не забезпечили належно захист свого населення, це дуже великий моральний бік питання”, – вважає Голубовська.

Читайте також  Возможность возвращать лекарства в аптеки оказалась фикцией

Про статистику

На думку лікарки, офіційні цифри про COVID-19 не відповідають дійсності, хоча кількість хворих усе ж знижується.

“Ось у родині хтось один захворів, починає хтось хворіти інший і каже: “А я нікуди не піду, не хочу їздити з цими аналізами, навіщо воно мені треба? Буду спостерігати, і якщо буде погіршення, тоді якесь втручання”. Зараз таких людей усе більше й більше. Уже й дома лікують, навіть із дихальною недостатністю йдуть на величезні ризики. Це накладає певний відбиток на нашу статистику”, – пояснила Голубовська.

Про найстрашніший сценарій

Інфекціоністка вважає, що щорічне зростання смертності може стати найстрашнішим варіантом розвитку пандемії коронавірусу в майбутньому.

Як припускає Голубовська, приблизно через два роки після виникнення захворювання воно стане сезонним і сконцентрується на групах ризику – літніх людях.

Ще один сценарій пандемії – збудник інфекції може просто зникнути.

 

Залиште свій коментар