Головна / Новини / Економіка / Goodbye, дрібязок: в Україні зупиняють карбування дрібних монет

Goodbye, дрібязок: в Україні зупиняють карбування дрібних монет

Національний банк України зупиняє карбування монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок. Рішення регулятора вступає в дію з 1 липня 2018 року. Попри це, НБУ продовжить випускати монети номіналами 10 і 50 копійок.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Застосування правил заокруглення загальних сум розрахунків готівкою спростить щоденні розрахунки громадян та дасть можливість скоротити витрати держави на карбування і забезпечення грошового обігу на понад 90 млн гривень на рік,
– запевнив директор Департаменту грошового обігу Національного банку України Віктор Зайвенко.


Також в НБУ уточнили, що монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, введені в обіг раніше, і надалі будуть використовуватися як засіб платежу. Національний банк не вилучатиме з обігу ці монети, і вони будуть перебувати в обігу необмежений період часу до окремого рішення правління Національного банку.

Читайте також  Монетизація субсидій: як "живі" гроші змусять українців економити

“Заокруглення буде застосовуватися лише у випадку відсутності монет дрібних номіналів при розрахунках готівкою. У разі наявності в покупця монет дрібних номіналів, він і надалі може ними розраховуватися, а в разі наявності таких монет у продавця, він може видати покупцеві решту цими номіналами. Лише у разі відсутності монет зазначених номіналів і у покупця, і у продавця застосовуватиметься правило заокруглення загальної суми покупки в чеку”, – додали у НБУ.

При цьому, заокруглення не здійснюватиметься під час безготівкових розрахунків.

 

Залиште свій коментарLoading...