Головна / Новини / Політика / Із Сергія Клюєва знято санкції Євросоюзу

Із Сергія Клюєва знято санкції ЄвросоюзуЄвропейський суд у Люксембурзі ухвалив рішення про незаконність останньої хвилі санкцій, запроваджених Радою Євросоюзу в 2017 році проти колишнього нардепа з “Опозиційного блоку” Сергія Клюєва.

Про це повідомляє “Європейська правда” із посиланням на прес-службу Суду ЄС.


Зазначається, що за останні роки Суд Євросоюзу неодноразово ухвалював рішення про скасування санкційних обмежень, запроваджених проти екс-посадовців. Проте це рішення стало першим, коли під сумнів поставлені чинні на сьогодні санкції. У своєму рішенні Суд зауважив, що обмежувальні заходи (санкції) можуть накладатися тільки на тих посадовців, які “ідентифіковані як відповідальні” за незаконне привласнення державних коштів. Суд ЄС вважає, що Рада Євросоюзу, накладаючи санкції, повинна була перевірити, наскільки обґрунтованими є звинувачення на адресу конкретної особи.

У цьому випадку, на думку суддів, є підстави для “сумніву в адекватності доказів”, які українська влада передавала Євросоюзу. При цьому Рада ЄС не взяла до увагу аргументи пана Клюєва.


Читайте також  Порошенко увійшов до ЦВК через чорний хід, щоб не зустрічатися з активістами

Хто такий Сергій Клюєв? Український політик та підприємець, народний депутат 5, 6, 7 та 8 скликань, брат політика та бізнесмена Андрія Клюєва. У 2014 році Рада ЄС ухвалила рішення про блокування коштів братів Андрія і Сергія Клюєвих та ще 15 осіб з числа екс-урядовців та наближених до екс-президента Януковича, які підозрюються в незаконному використанні бюджетних коштів. 1 червня 2015 року ЄС продовжив економічні санкції проти Сергія Клюєва на 4 місяці — до жовтня 2015 року. У 2015 році з Клюєва було знято депутатську недоторканність та надано дозвіл на його арешт.

 

Залиште свій коментар