Головна / Новини / Здоров'я / Кинути палити раз і назавжди: перевірений спосіб від знавців

Кинути палити раз і назавжди: перевірений спосіб від знавців

Серед курців ходять чутки, що покинути згубну звичку можна тільки поступово – зменшуючи дозу нікотину щодня. Але насправді все не так. Забуваємо про психологічний фактор: краще відмовлятися різко, виключити зі свого життя не тільки цигарки, а й усе, що про них нагадує: аксесуари, ранкові ритуали з кавою і тому подібне.

Складно? Авжеж, але тільки такою “шоковою терапією” реально досягти бажаного результату. Організм буде опиратися, тому готуйтеся заздалегідь витримати все, поки не перестане боротися.Якщо не діють стандартні аргументи, типу ризику серцево-судинних захворювань, чи онкології, чи “МОЗ попереджає”, тоді візьміть на озброєння просту схему. Вона покаже, що зміниться у різні періоди після того, коли ви нарешті скажете залежності “Ні!”:

Через 20 хвилин

Це менше, ніж ми витрачаємо на перегляд фільмів, чи не так? Відновлюється нормальний пульс, нормалізується артеріальний тиск нормалізуються, а руки і ноги нагріваються до нормальної температури.

Через 8 годин
Стандартний робочий день. Зможете позбутися половини нікотину та окису вуглецю в крові, мозок почне працювати значно швидше, адже до нього краще надходитиме кисень. Попереджаємо одразу: можуть бути “напади” – на 10-15 хвилин, мінімум 4-5 разів за цей час вам пекельно захочеться “зробити останню тягу”, особливо коли поруч всі димлять, неначе паровози. Але тримайтеся, знайте заради чого почали. Коли різко з’явиться бажання взяти цигарку, випийте склянку води – минеться.

Читайте також  Дыхательная техника саморегуляции организма

Через 12 годин

Рівень окису вуглецю в крові не просто знизиться, але прийде в норму. Першим вам скаже “дякую” не сусід по парадному, а ваше серце – на нього суттєво зменшиться навантаження.

Через 48 годин

Тут потрібно вже самому собі подякувати. Зробіть це у найбільш притаманний вам спосіб. Наприклад, дозвольте собі те, чого давно хотіли – сходіть на прогулянку, купіть смачненького, а потім влаштуйте глобальну чистку організм. В цей час небезпечний хіба що шопінг. Він не відволікає, а швидше налаштовує на агресію, тому за покупками вирушайте іншим разом.

Через 2 тижні

Найважча фаза позаду, тепер шансів закурити знову вдвічі менше. Плюс, в порівнянні з тим часом, коли ви ще на це не зважилися, у вас тепер значно менше ризику захворіти на рак порожнини рота, горла, стравоходу і сечового міхура.

Через 10 років

Уникайте раку гортані, легень та підшлункової залози.

Через 15 років

Ваше серце повернулося в таку форму, як якби ви ніколи не починали курити. Довга дорога до здорового способу життя цього справді варта.

Дивіться: Як кинути палити? Особистий досвід

Залиште свій коментарLoading...