Головна / Новини / Економіка / Комунальний удар близько: українців обдеруть остаточно заради траншу МВФ

Комунальний удар близько: українців обдеруть остаточно заради траншу МВФЧергове рішення Міжнародного валютного фонду призведе до радикального зростання цін на комуналку в Україні

Як стало відомо, в фонді в черговий раз зажадали підвищити тарифи для населення. Вимога є ключовою для отримання наступного траншу.


У зв’язку з цим, по самому негативним сценарієм до кінця поточного року ціна на газ може вирости на 73%.

Так, “Нафтогаз України” пропонує з 1 квітня 2018 року підвищити тарифи на 62% – з 4,9 тис. до 8,03 тис. грн за 1 тис. Куб. м.Відзначається, що в кращому випадку, підвищувати тарифи доведеться як мінімум на тисячу гривень. Промисловість зараз платить за газ близько 7,9 тисячі гривень за тисячу кубометрів, а населення – близько 6,9 тисяч гривень, тобто підвищення складе близько 15%.


Незважаючи на те, що в сучасних багатоповерхівках почали встановлювати електроплити, а жителі квартир з газовими плитами платять не такі вже й великі суми, вони все одно відчують зростання тарифів, оскільки вартість тепла і води на дві третини складаються з ціни на газ.

Читайте також  Сколько будет стоить доллар в Украине: появился неожиданный прогноз курса

Відповідно, якщо газ подорожчає на 72%, то платіжка за тепло і гарячу воду повинна збільшитися мінімум на 43%. Якщо ж тариф підвищиться лише на 15%, то вода і тепло подорожчають на 9-10%.

Залиште свій коментар