Головна / Новини / Здоров'я / Кожен п’ятий український підліток «бавиться» вейпом: загроза електронної сигарети

Кожен п’ятий український підліток «бавиться» вейпом: загроза електронної сигарети

В Україні діти залучаються до куріння в ранньому віці. Сприяють цьому електронні сигарети.

За останні три роки попит на вейп в Україні зріс утричі, особливо це подобається молоді, передає ТСН.Згідно офіційних даних Всесвітньої організації здоров’я, кожен п’ятий український підліток сьогодні – вейпер.

А вигадали електронні цигарки в Китаї ще у 2004 році, аби зменшити залежність курців від сигарет.

Торакальний хірург Юрій Межибовський розповідає:

«Три мільйони людей щороку помирає, і ці смерті безпосередньо пов’язані із курінням. В якості альтернативи був запропонований оцей метод. Їх ще називають “парильниками”, на відміну від курців».
Досить швидко пристрій з приємним смаком зацікавив молодь в усьому світі. З’явилась навіть субкультура вейперів – курці змагаються, хто красивіше та складніше випустить пар. У світі вже визнали, що проблема з вейпом існує, а от в Україні підліткам поки ж продають і самі пристрої, і рідини для них.

Читайте також  Глава Минздрава удивил высказыванием про деньги на трупы: появилось видео

Голова правління ГО “Життя”Андрій Скіпальський наголошує:

«У нас дикий ринок, неврегульовані електронні сигарети і діти вже залучаються до куріння в ранньому віці. Ми маємо статистику просто вражаючу! Якщо п’ять років тому 2-4% дітей пробували електронні сигарети, то зараз кожен п’ятий вже є залежним від нікотину через електронні сигарети».

Варто зауважити, що торік у Харкові двоє студентів отруїлися сумішшю для куріння, один з них помер.

У Мережі все частіше зявляються прикрі історії після вибухів електронних сигарет. При одному з таких випадків, чоловік позбувся 7 зубів, отримав тяжкі опіки і рани. 

 

Залиште свій коментарLoading...