Головна / Новини / Статті / Лише 25% виборців: Чому Петро Порошенко програв президентські вибори в Україні

Лише 25% виборців: Чому Петро Порошенко програв президентські вибори в Україні

21 квітня 2019 року відбувся другий тур президентських виборів в Україні. Вельми передбачувано перемогу здобув колишній гравець в КВК Володимир Зеленський. Він набрав понад 70 відсотків голосів. Попередній український президент – Петро Порошенко – провалився з тріском. За нього проголосували близько 25 відсотків виборців.

Як правило, експерти називають кілька причин настільки ганебної поразки, пише replyua.net.

БідністьУкраїна – найбідніша країна в Європі за показником ВВП на душу населення. Про це свідчать дані Міжнародного валютного фонду, оприлюднені восени 2018 року. Мізерні зарплати і високі ціни – мабуть, основні проблеми, на які скаржаться українці. Важке становище призвело до того, що багато хто став відправлятися на заробітки в інші країни. Зростання трудової міграції визнавав і сам Порошенко.

Незавершена війна
Бойові дії на сході України – хронічна проблема. При цьому після перемоги на виборах 2014 року Порошенко обіцяв закінчити війну в найкоротші терміни. В результаті нічого у нього не вийшло. Згодом йому довелося вибачитися за те, що у суспільства з’явилися завищені очікування.

Невдала боротьба з корупцією

На думку Порошенка, створення в Україні інфраструктури антикорупційних органів – його заслуга. При цьому нерідко звучали звинувачення в тому, що ці органи ніколи б не з’явилися, якби не тиск з боку західних партнерів Києва. Ще одна проблема – їх діяльність важко назвати ефективною.

Передвиборна програма не знайшла відгуку у більшості виборців

Читайте також  Три сценария. Что будет с Украиной при президенте Зеленском

Порошенко йшов на другий термін з тріадою “Віра, мова, армія”. Крім того, він використовував гасло “Геть від Москви!”. Його прагнення цілком зрозумілі: йому хотілося привернути максимальну кількість виборців-патріотів і тих, хто налаштований проти Росії. Націонал-консервативне позиціонування в комбінації з патріотичною риторикою допомогло Порошенку пробитися до другого туру. Далі від нього вимагалося завоювати симпатії тих, хто до всього цього байдужий. Ось тільки його команді не вдалося запропонувати їм нічого нового.

Володимир Зеленський

У Порошенка були непогані шанси здобути перемогу над Юлією Тимошенко або будь-яким іншим політичним важкоатлетом. На тих, хто не перший рік у політиці, легко нарити компромат. Також нескладно виявити їх больові точки.

Зеленський – новачок. При цьому у нього була блискуча передвиборча компанія: один комедійний серіал “Слуга народу”, що йшов на каналі “1 + 1” і викладався на YouTube, чого вартий!

Народ,втомлений від загалом схожих один на одного президентів, вирішив, що прийшла пора нових осіб. Якщо дивитися об’єктивно, у Зеленського не найсильніша і не дуже виразна програма. Незважаючи на це, люди сподіваються, що він зможе принести зміни. У Порошенка ще була можливість здолати Зеленського за допомогою дебатів. Передбачалося, що актор покаже себе не надто красномовним та некомпетентним. У підсумку він виступив вельми гідно, фактично остаточно поборовши Порошенко.

Залиште свій коментарLoading...