Головна / Новини / Світ / Молдова вибрала нового президента, перемогла жінка: що про неї відомо

Молдова вибрала нового президента, перемогла жінка: що про неї відомо

Майя Санду перемогла на виборах президента Молдови, які пройшли в неділю, 15 листопада.

За даними молдавського ЦВК, колишня прем’єр-міністерка країни отримала 57,71% (за підсумками підрахунку 99,91% голосів). Її опонент, чинний глава Молдови Ігор Додон набрав 42,29% голосів.

Результати виборів у МолдовіМайя Санду народилася 24 травня 1972 року в Молдові. У 1989-94 роках навчалася в Академії економічної освіти Молдови. З 1995 до 1998 року вивчала міжнародні відносини в Академії державного управління при Президентові Молдови. У 2010 році закінчила Гарвардський інститут державного управління ім. Джона Ф. Кеннеді (США). У 2010-2012 роках вона була радником виконавчого директора Світового банку у Вашингтоні.

Майя Санду


У 2012-15 роках обіймала пост міністра освіти. З 8 червня до 12 листопада 2019 року була прем’єр-міністеркою країни. Також була кандидатом на посаду президента Молдавії на виборах 2016 року.

Читайте також  Оксана Льода з Італії: Сподіваюся, у моїй далекій Україні мене почують. Наразі є один, найпростіший і найдієвіший засіб зупинити пандемію – залишатися в хаті і..

ЗМІ повідомляли, що в Санду прозахідна орієнтація, вона – прихильниця ідеї об’єднання Молдови з Румунією, бачить країну частиною сім’ї Євросоюзу й позиціонує себе активним борцем із корупцією.

Наприклад, Санду відкрито підтримували західні політики. Ексголова Євроради і нинішній глава Європейської народної партії Дональд Туск опублікував відеозвернення, в якому заявив, що саме “Майя Санду приведе Молдову до успіху”.

Залиште свій коментарLoading...