Головна / Новини / Економіка / Нацбанк вводить нові гроші: що треба знати українцям

Нацбанк вводить нові гроші: що треба знати українцямВ Україні через пару тижнів з’являться у зверненні новенькі монети. Відомо, що НБУ введе одну гривню та дві монетами. А через пару років в обігу з’являться ще п’ять і десять.

Так, паперові купюри номіналами один, два, п’ять і десять гривень взагалі перестануть друкувати, щоб згодом їх замінили металеві гроші. Так, за підрахунками Нацбанку, держава заощадить мільярд гривень. Про це повідомляють українські ЗМІ.


У верстат заряджають шматочки металу — виїжджають викарбувані нові одногривневі монети.«Сплав дуже дорогий і тому було вирішено замінити алюміній та бронзу на сталь. Якщо б ми сьогодні карбували одну гривню, вона б коштувала набагато дорожче, ніж номінал однієї гривні», — говорить директор Монетного двору НБУ Володимир Решинский.

Час служби паперових грошей — рік. Металевих — 20. Одна гривня тепер схожа на одну копійку. Копійка була 16 міліметрів, гривня — 18. На монеті зображений Володимир Великий.


Читайте також  Электронный документооборот

Дві гривні трохи більше — 20 міліметрів. Такого ж сріблястого кольору. Замість герба — Ярослав Мудрий.

Зображення, які були на паперових грошах, частково зберегли на металевих.

Сховища на Монетному дворі, в яке скидають купу копійок, як у мультфільмах про скарби, немає. Всі відразу рахують та упаковують. Якщо не буде вистачати хоч однієї монети – будуть шукати, поки не знайдуть. Один брикет упакованих копійок важить чотири кілограми, у ньому упаковані 2 тис. грн.

Держава замовила 140 мільйонів одногривневих монет та 145 мільйонів — двогривневих.

Через рік обіцяють розпочати заміну 5-гривневих та 10-гривневих купюр. Тому гаманець є сенс замінити на ридикюль.

Залиште свій коментар