Головна / Новини / Надзвичайні події та кримінал / Не плач, битий, плач, небитий: коли покарають винних за розстріли на Майдані?

Не плач, битий, плач, небитий: коли покарають винних за розстріли на Майдані?

За 4 роки було передано понад десяток розгорнутих свідчень до ГПУ : терабайти відео стрімів з Майдану з 18 по 21 лютого 2014 року. У тому числі передано було відео трансляцій з отелю “Україна”, надано свідчення про підозрілих людей (“третіх осіб”), які знаходилися в готелі і могли, гіпотетично, вести вогонь по протестуючих та берутівцях.

Кожен раз, після заміни слідчого, проведення якоїсь слідчої дії тощо, наші свідчення, кудись зникали і наших активістів в ГПУ просили знову дати покази. З нуля. І знову передати відео.

Є відеореконструкція (майже посекундна) всіх подій на Майдані в дні розстрілів. В цій реконструкції левова частка наших стрімів. Ми записали спогади та свідчення. Все це є і у Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ, яке очолює Сергій Горбатюк.Ще в літку 2014 року наші активісти заявляли, що особи з числа тітушок, наближених тоді до КМДА (зокрема, угруповування “Нарнія”) разом з комунальниками сприяли знищенню речових доказів у вигляді залишків барикад, видалення відео із приватних телефонів учасників подій, виявлення куль та гільз, спилення дерев тощо.
Ці ж тітушки брали участь у нападі   в серпні 2014 року та побитті  журналістів. Було подано відповідні заяви до поліції, ГПУ та СБУ. Більш того, нами було встановлено особи тітушок, які нападали на купол. Але розслідування так і не було проведене.

Громадські розслідувачі зібрали сотні томів письмових і відео свідчень про обставини розстрілів. Як зазначають ЗМІ, частина цих матеріалів передавалося вже за керівництва профільним департаментом самого Горбатюка.

Читайте також  У Запоріжжі зґвалтували водія трамвая (фото)

Сьогодні Горбатюк говорить про те, що “дякуючи титанічній роботі його департаменту направлено до суду обвинувальних актів стосовно 255 осіб. Повідомлено про підозру десь 440 особам”. І ось кульмінація – “на сьогоднішній день винесений 51 обвинувальний вирок”. Питання: а скільки, дякуючи неповороткості та відсутності політичної волі самого Горбатюка, втекло колишніх “берктувців”, “СБУшників”; скільки людей з оточення Януковича? Хто конкретно з керівників з МВС, СБУ, АП сидить? Не стрілочників, не тих хто підвозив “розстрільні групи”, а безпосередньо стріляв?

Сьогодні Горбатюк розповідає про те, що в нього то “не має повноважень”, то “мало слідчих”, то “керівництво ГПУ заважає”, то “АП втручається у слідство”, то ще щось.

В листопаді 2017 року були поставлені питання керівництву прокуратури та слідчим: коли  почуємо в судах звинувачувальні акти.  Горбатюк відповів, що в нього досить доказів та можливостей довести справу до кінця.  За увесь період роботи департаменту Горбатюка КПД там відсутній.

Оскільки у свій час “єврооптимісти” та професійні борці з корупцією взяли політичне шефство над Горбатюком, вони не хочуть бачити очевидну беспорадність свого підшефного.  Історія з Холодницьким, який на початку отримував від антикорупціонерів схвальні оцінки, тепер став “тромбом” на шляху переможної ходи НАБУ. Ще одну невдачу можуть не зрозуміти. Але чи варто прикривати неефективну роботу департаменту?

Залиште свій коментарLoading...