Головна / Новини / Суспільство / ОФІЦІЙНО! В УКРАЇНІ ЗАСНОВАНО ПОМІСНУ ЦЕРКВУ! 

ОФІЦІЙНО! В УКРАЇНІ ЗАСНОВАНО ПОМІСНУ ЦЕРКВУ! 

На Об’єднавчому соборі ухвалили рішення про створення об’єднаної Української церкви.

Під час Об’єднавчого собору, який відбувається 15 грудня у Софії Київській, було ухвалено рішення про створення Помісної Української церкви.

Архієреї, священики та миряни УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП вирішили об’єднати церковні структури та створити єдину Помісну церкву в Україні.


Нагадаємо, рішення про початок процедури надання Українській православній церкві Томосу (визнання її незалежною) у Вселенському патріархаті ухвалили ще на початку вересня. Вже 7 вересня Вселенський патріарх Варфоломій призначив двох своїх представників (екзархів), які допомагали у створенні об’єднаної УПЦ та підготовці до Об’єднавчого собору.

Читайте також  Под Киевом на прилавке супермаркета засняли жуткое "существо": реакция сети

11 жовтня

Томос ближче: Вселенський патріархат офіційно повернув канонічність предстоятелям УПЦ-КП і УАПЦ Синод Константинопольського патріархату ухвалив рішення продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Української православної церкви. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою

Вселенський патріархат визнав незаконною анексію Москвою Київської Митрополії – джерела незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ щодо предстоятеля УПЦ КП Філарета і предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом з тим Патріархія підкреслила неприпустимість майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

Залиште свій коментарLoading...