Головна / Новини / Суспільство / Опитування: українці стали більше подорожувати до ЄС

Опитування: українці стали більше подорожувати до ЄС

За останній рік зросла кількість українських громадян, які подорожують до країн ЄС, – із 12% у жовтні 2017 року до майже 17% станом на серпень 2018 року.

Про це йдеться у дослідженні фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва та Київським міжнародним інститутом соціології, передає УНН.

“За останній рік дещо зросла мобільність українських громадян до країн ЄС: із 12% у жовтні 2017 року до майже 17% станом на серпень 2018 року. При цьому частіше до країн ЄС за останні 2 роки виїздили саме жителі Заходу (34%), тоді як помітно рідше – жителі Центру (12%), Півдня (10%) та Сходу (8%) України”, – йдеться у дослідженні.Також протягом року зросла і готовність українців подорожувати до країн ЄС в ближчому майбутньому. Так, в жовтні 2017 р. про свої наміри поїхати до країн ЄС протягом наступного року заявляли 19% українських громадян, а вже в серпні 2018 року – 24%. Так само, як і в питанні мобільності, більшу готовність до поїздок в ЄС демонструють мешканці Заходу (39%) та до певної міри Центру (24%), тоді як меншу – жителі південних (17%) та східних (11%) регіонів країни.
Як зазначають автори дослідження, основною метою поїздок українців до країн ЄС є відпочинок (туризм) – 61% (при цьому в жовтні 2017 р. з цією метою до ЄС збирались тільки 49% респондентів). Багато українських громадян наразі збираються до країн ЄС і задля працевлаштування за кордоном (27%), для здійснення робочих поїздок (24%) та відвідування родичів (20%).

Читайте також  Українців, які їздять відпочивати до анексуваного Криму, вирішили карати

Найбільш популярним серед українців видом транспорту для здійснення подорожей до країн ЄС, згідно з результатами опитування, виступає автобусний транспорт (47%). Водночас значна частина населення планує діставатись країн ЄС літаком (36%) або автомобілем (23%), тоді як 18% опитаних віддають перевагу потягам, а ще 11% із оптимальним для себе видом транспорту не визначились.

Загальнонаціональне опитування населення України було проведене Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва та Київським міжнародним інститутом соціології з 16 по 28 серпня 2018 року за підтримки проекту “Громадська синергія”, що фінансується Європейським Союзом та виконується Міжнародним фондом “Відродження”.

Всього був опитаний 2041 респондент віком від 18 років у всіх регіонах України (в 110 населених пунктах), за винятком АР Крим та окупованих територій у Луганській та Донецькій областях. Теоретична похибка вибірки становить 2,3%.

Нагадаємо, з початку дії безвізу 11 червня 2017 року по кінець червня 2018 року відбулось понад 21 мільйон перетинів кордону до ЄС громадянами України, що на 12% більше ніж за попередній аналогічний період. Про це повідомила Державна прикордонна служба України в липні поточного року.

Залиште свій коментарLoading...